ÖĞRETMENLERİMİZE 1 NİSAN GENEL GREV VE EYLEME KATILIM ÇAĞRISI

0
1211

Değerli Öğretmenlerimiz,

Ülkemizde geçen her gün koşulların daha da kötüleştiğini, insanların bu ülkeye dair umutlarının azaldığını görmekte, yaşamaktayız. Maalesef ortada duran tüm olumsuzluklar plansızlık, beceriksizlik ve kötü yönetilen bir sürecin sonucu olarak karşımızdadır.

Ancak kötü yönetilmek ve sonuçlarına katlanmak kader değildir !!!

Halkımızın kötü yönetime , toplumsal yok oluşa, zamlara karşı sokağa inmesinin, mücadeleyi yükseltmesinin zamanının geldiğini düşünüyoruz !

Her geçen gün daha da artan hayat pahalılığı ve zamlar halkımızın insanca yaşayacağı koşulları ortadan kaldırmıştır. Çalışanların alım gücünün korunması için; Hayat pahalılığı ödeneğinin 6 ayda 1 değil 2 ayda 1 verilecek şekilde düzenlenmesi, asgari ücretli, emekli, özel sektör de dahil tüm çalışanları kapsayacak şekilde uygulanması birinci talebimizdir. Bu talep ile ilk etapta düşen alım gücünü korumak için ortaya konmuştur. Uzun vadede maliyenin stabil bir muhasebe birimine geçmesi ikinci talebimizdir çünkü ancak bu şekilde insanların alım gücü korunabilecektir ve insanca yaşam mümkün olacaktır.

Değerli Öğretmenler, 28 Aralık tarihinde yapılan eylemde sendikamız KTOEÖS, KTÖS, Güç-Sen , Vergi-Sen güçlü bir katılımla sokakları, meydanları doldurmuştur. Sonraki süreçte sendikamız ve sendikal platformdaki sendikalar, platform dışında kalan tüm sendikaların da katılacağı en geniş tabanlı birlikteliği oluşturmak için gayret göstermiş ve bunda başarılı olunmuştur.

Şimdi hep birlikte mücadele zamanıdır. Şimdi halkımızla, emeklimizle, asgari ücretli çalışanlarla, memurlarımızla, işçilerimizle yaratılmak istenen köle düzenine isyan etme, direnme zamanıdır !

Tüm öğretmenlerimizle 1 Nisan Cuma günü saat 10:30’da sendika merkez binamızda toplanacağız ve hep birlikte yaratılan çarpık düzene,fakirleşmeye karşı yürüyeceğiz.

Bölge bazında okullarımızın grev saatleri şu şekilde olacaktır:

• Karpaz – Lefke Bölgesi: 07:55 – 13: 05
• Mağusa – İskele – Geçitkale – Gönendere – Polatpaşa – Güzelyurt – Lapta – Esentepe: 09:15 – 13:05
• Girne – Lefkoşa Merkez – Lefkoşa Çevre: 10:00 – 13:05

 

Saygılarımızla,

 

Ozan Elmalı

Başkan

Yönetim  Kurulu (a.)