Öğretmenimizin Sopalarla Darp Edilmesini Kınıyoruz

0
49

 

DipKarpaz Ortaokulunda 1 Nisan 2014 tarihinde bir öğretmenimize yönelik yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Okul dışından gelen birilerinin eğitim saatinde izinsiz ve planlı bir şekilde okul bahçesindeki öğretmenimizi sopalarla darp etmeye yönelik saldırısı kabul edilemezdir.

 

Bu olay bize göstermektedir ki okullarımız, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz savunmasız ve güvenlikten yoksun bir şekilde risk altındadır. Okul alanları öğrencilerin ve öğretmenlerin dokunulmaz ve kamusal alanlardır. Kamusal alanlara yapılan saldırı ciddi ve topluma yapılan saldırı anlamını  taşımaktadır.

 

Bizler Ülkemizin en uzak noktasında bulunan ve hükümetler tarafından göz ardı edilen bu bölgemizi önemsiyoruz. Burada her türlü zorlukla, yoksulluk sınırı altında çalışan öğretmenlerimizin takdir edilmesini bekliyoruz. Oysa üyelerimiz görevlerini özveri ile yerine getirirken hiç hak etmedikleri  saldırılara maruz kalmalarının çok anlamsız ve üzücü olduğunu düşünüyoruz.

 

Başta Milli Eğitim Bakanlığı  ve Polis Genel Müdürlüğü olmak üzere bu tür olayların ileride daha vahim sonuçlar vermemesi için bir an önce gerekli tedbirleri almalıdırlar. Bölge halkı öğretmenlerimize yardımcı olmalı, bu olayları yapanlara hiç prim vermemelidir. Çocuklarının daha iyi bir eğitim almalarını provoke edecek kişileri eğitim ve gelecekleri adına  durdurmalıdırlar.

 

KTOEÖS olarak bizler bu olayı şiddetle kınıyoruz. 

Bir kez daha bu tür çirkin saldırıların yaşanmaması adına DipKarpaz Ortaokulunda 2 Nisan 2014 Salı Saat:08:30-13:00 bir günlük uyarı grevi gerçekleştirdik.

 

KTOEÖS

Yönetim Kurulu