Öğretmeni İtibarsızlaştırma Politikalarına İzin Vermeyeceğiz !

0
954

20 Eylül 2018 Perşembe 10:00’da Bayraktar Türk Maarif Kolejinde okul idaremiz ve öğretmenlerimizle “Kamusal Eğitimi Niteliksizleştirme ve Öğretmenleri İtibarsızlaştırma Çalışmaları” protesto edilerek basın açıklamamız gerçekleşti.


Basın Açıklaması Metni: 

Son yıllarda, ülkemizde öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılması yönündeki çalışmalar, söylem ve sosyal medyadaki saldırılar daha da artmaktadır. Öğretmenler arasında ayrımcılık yaratan yasaların çıkarılması ve öğretmenlerin sosyo- ekonomik statüsünün geriletilmesi de bu yönde yapılan çalışmaların bir parçasıdır.

Nitelikli Kamusal Eğitim hükümetlerin gailesi olmaz iken bu hizmeti tüm imkansızlıklara rağmen en iyi şekliyle vermeye çalışan öğretmenlerimize bazı kendini bilmez medyatörlerin ve bazı kesimlerin saldırmasını şiddetle kınıyoruz.

Okullarda kadroların eksik bırakılıp tamamlanmaması, öğretmenin yükünün artırılmaya çalışılması, köleleştirilme, örgütsüzleştirilme, güvencesiz çalıştırılma hedefiyle yapılan tüm uygulamalar öğretmenin toplumumuzda da hedef haline gelmesine, saldırılara maruz kalmasına neden olmaktadır.

Bunun son örneği BTMK’da okul idaresine ve öğretmenlere saygısızlık edilerek, etik dışı haber anlayışıyla haber yapılması, sosyal medyadan paylaşılmasıyla bir kez daha tanık olduk.

Bilimsel, laik eğitim ve çağdaş, laik, demokratik toplum yapımızı dönüştürme çalışmalarına karşı sürdürmekte olduğumuz mücadelenin yanında saygın, aydın, özgür öğretmen mücadelesini de sürdüreceğimizi bir kez daha belirtir,

Dayatmalara, saldırılara, itibarsızlaştırma, köleleştirme politikalarına izin vermeyeceğimizi bir kez daha ortaya koyarız.

 

Selma EYLEM

Başkan

Yönetim Kurulu (a.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here