Öğretmen Eksikliklerinin Tamamlanmaması Durumunda Her Türlü Eylem Hakkımızı Kullanacağız!

0
585

Okulların açılması üzerinden neredeyse 2 ay geçmesine rağmen hala daha okullarımızda altyapı ve okul eksikliği yanında öğretmen, müdür, muavin, bölüm şefi, atölye şefi, hademe, sekreter eksiklikleri devam etmektedir.

Bakanlık partizanca, ihtiyaç olmadığı halde bazı okullara geçici öğretmen görevlendirmekte, ihtiyaç olan okullara eğitimin hiçbir noktasına uymayan çözümler üretmeye çalışmaktadır.

Şehit Zeka Çorba Ortaokulunda (Gönendere) resim ve bilgisayar öğretmeni 18 Kasım 2019 Pazartesi günü 1. Dönem ara sınavları başlayacak olmasına rağmen hala eksiktir.

Dersler boş geçmekte, ÖĞRENCİLERİN EĞİTİM HAKKI GASP EDİLMEKTEDİR!

Boş geçen bilgisayar dersleri yerine ise bakanlık sadece 6 saat için 1 gün baskıyla bir bilgisayar öğretmeni okula göndermeyi ve tümünün bir günde verilmesini öngörmüştür. Bakanlık, yeterli bilgisayar dahi olmayan bu okulumuzda önce sınıfları birleştirme, dersleri azaltma sonra da tüm derslerin tek bir günde verilmesi talimatı vermiştir.

Bakanlık, bunun hangi  pedagojik yaklaşıma uygun olduğunu bizlere açıklasın !

Yasa, tüzük tanımayan, kamusal eğitime yatırım yapmayan, eğitimin gericileştirilmesine göz yuman ve bizzat uygulayan, partizanca kararlar üreten bakanlık bunlara son vermelidir!

Şehit Zeka Çorba Ortaokulunda ve eksik öğretmen bulunan diğer 6 okulumuzda 18 – 25 Kasım sınav haftası süresince eksiklikler tamamlanmalıdır. Aksi takdirde bu okulumuzdan başlayarak eylemsel süreci başlatacağımızı açıkça ifade ederiz.

Çağdaş, Laik, Nitelikli, Kamusal Eğitim Bizlerin Derdidir!

Derdi Olmayan Yetkilileri Göreve Davet Ederiz !

 

Selma EYLEM

Başkan

Yönetim  Kurulu (a.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here