Nitelikli Kamusal Hizmete Halkımızın İhtiyacı Vardır

0
90

CTP-UBP Hükümetinin diğer hükümetler gibi “Kaynak Yoktur” diyerek dar gelirlileri açlığa, sefalete iterken, ayrıcalıklı kesimlere her türlü kaynağı aktarması kabul edilemezdir.

Hayat Pahalılığını kaldıran, TL kullanımı ile alım gücü sıfırlanan vatandaşı görmezden gelen, vergi adaletsizliğini devam ettiren, asgari ücretliyi açlığa mahkum eden, üreticiyi, hayvancıyı, esnafı ve her kesimi yokluğa sürükleyen, acı reçeteleri, paketleri dayatan CTP-UBP Hükümeti kimin tarafında, kimin hükümeti olduğunu göstermektedir.

Kamusal tüm hizmetlerin kadrolarında kısıtlama yapılırken, okullarda müdür, muavin, atölye-bölüm şefi, öğretmen, sekreter, hademe eksiklikleri tamamlanmazken; diğer yandan hastanede doktorlar bile kalmamışken, partizanca geçici istihdamlara devam edilmekte, parti yardımları eksiksiz yapılmakta, üçlü kararnameler, yurtdışılar, izaz ikramlar, örtülü ödeneklere sürmektedir.

Kamusal Hizmet veren devlet okulları ve hastaneler bilinçli zayıflatılarak eğitim ve sağlıktan şirketlerin büyük kazanç elde etmesinin sözcülüğünü yapan sözde reformcu CTP-UBP hükümeti; kamusal hizmet veren öğretmeni de, doktoru da açlığa, sefalete, kötü çalışma koşullarına mahkum ederek, aslında bu hizmetleri satın alamayacak olan halkı cezalandırmaktadır. Göç Yasası altında istihdam edilen ve çaresizliğe itilen öğretmenler, kadrosuz doktorlar, bütçesiz okullar ve hastanelerde görevlerini yerine getirmeye çalışmaktadırlar. Diğer yandan, CTP-UBP Hükümeti kamusal tüm hizmetleri özelleştirme gailesindedir.

Öğretmenlerimizin ve doktorlarımızın grev ve eylemlerine kamuoyunun destek vermesi gerekmektedir. Nitelikli Kamusal hizmeti verecek olan öğretmen ve doktorun işine, mesleğine, okuluna, hastanesine sahip çıkma mücadelesi, %80 dar gelirli halkımızın yararınadır. Bu amaçla Tıp-İş’in mücadelesine destek verdiğimizi bildirir, kamuoyunu desteğe çağırırız.

 

Tahir GÖKÇEBEL

Başkan

Yönetim Kurulu (a.)