Nazım Hikmetı Anma Gecesi

0
107

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ve Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) olarak, ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntıları aşma yolunda önerilerimize ve toplumsal varoluş noktasındaki kavgamıza devam etmekteyiz. Kıbrıslı Türklerin öz varlıklarının, kültürünün ve kimliğinin korunması için de tüm gücümüzle mücadelemizi sürdürmekteyiz.

 

            Bu doğrultuda yapmış olduğumuz eylemlerin yanı sıra çeşitli etkinliklerle de kamuoyunu aydınlatmayı kendimize görev edindik. Politika, eğitim ve ekonomik alanlarda yaşatılan sıkıntıların aşılmasının yanı sıra kültür – sanat ve sportif aktivitelerle de sosyal yaşamımızı güçlendirmek hedefinde de çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

 

            Ortak hedefler doğrultusunda iki sendika olarak (KTÖS / KTOEÖS) oluşturduğumuz ortak komitelerimiz politikalarımız doğrultusunda çalışmaktadır. Gelişen süreçte çeşitli etkinliklerle öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, tüm halkımıza açılımlar yaratmış ve açılımlar yaratmaya da devam etmektedir.

 

Bu bağlamda dünya vatandaşı eşitlik ve özgürlüğün, yurtseverlik ve enternasyonalizmin, barış ve umudun, aşkın, devrimin ve devrimciliğin şairi Nazım Hikmet’i anma gecesi düzenliyoruz. Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz Nazım Hikmet gecesi 5 Haziran 2012 Salı akşamı KTOEÖS Konferans Salonunda saat 20:00 de başlayacaktır. Gecemizin onur konuğu ve konuşmacısı kıymetli yazar ve Nazım Hikmet’in dostu “Hıfzı Topuz” olacaktır. Nazım Hikmet’in anılarının anlatılacağı, şiirlerinin okunacağı ve de müzik dinletisinin olacağı gece, Hıfzı Topuz’un “Hava Kurşun Gibi Ağır” kitabının imzası ve kokteyl ile son bulacaktır.

 

             İnsanın, sevdanın, güzelliklerin, özgürlüğün türküsünü söyleyen Nazım Hikmet’in yaşamını ayni zamanda demokratikleşme, özgürleşme, emeğin savunulması ve bağımsızlık kavgasının konuşulacağı Nazım Hikmet’i Anma Gecemize tüm halkımız davetlidir.

 

Saygılarımızla

                            

 

           

 

      Şener ELCİL                                                      Tahir GÖKÇEBEL

KTÖS Genel Sekreteri                                              KTOEÖS Başkanı