MSC Medlog Lojistik İşçilerinin Mücadelesini Selamlıyoruz

0
205

Türkiye’de DİSK’e bağlı Nakliyat-İş Sendikasının, MSC Medlog Lojistik işyerinde örgütlenmesine karşı, hukuksuz, Anayasaya aykırı bir şekilde 130 sendikalı işçinin işten atılmasını şiddetle kınıyoruz.

Kıbrıs’ta sınıf temelli sendikal mücadele yürüten DSF üyesi sendikalar DEV-İŞ, KTAMS, KTÖS, KTOEÖS, BES, KOOP-SEN ve PEO sendikası olarak, DİSK’e bağlı Nakliyat-İş sendikasının yürüttüğü onurlu mücadeleyi selamlıyoruz.

Türkiyedeki OHAL koşulları gerekce gösterilerek, işçilerin ve sendikaların en temel haklarını kısıtlama ve yasaklama yaklaşımlarını “Olağanüstü Sömürü” ve “Olağanüstü Hukuksuzluk” olarak değerlendiriyoruz.

Koyteynr taşımacılığı alanında dünyanın ikinci büyük koyteynr operatörü olan (Medirenaan Shipping Company) MSC isimli şirketi Türkiyedeki işçilerin sendikalaşma ve örgütlenme hakkına saygı göstermeye çağırıyoruz.

Bizler, MSC Medloğ işçilerinin ve kardeş sendika Nakliyat-İş’in, örgütlenmesinin önündeki engellerin kaldırılmasını, işten durdurulan işçilerin yeniden işbaşı yaptırılmasını acilen talep ediyoruz.

Maddi ve manevi tüm gücümüzle sınıf dayanışması temelinde DİSK Nakliyat-İş’in yanında olacağımızı bir kez daha vurgularız.

Atılan İşçiler Geri Alınsın

Yaşasın Uluslararası Sınıf Dayanışması

 

PEO, DEV-İŞ, KTAMS, KTÖS, KTOEÖS, BES, KOOP-SEN