Lapta Yavuzlar Lisesinde Protesto Eylemimiz ve Basın Açıklamamız Gerçekleşti

0
62

22 Eylül 2023 Cuma günü Lapta Yavuzlar Lisesinde kalabalık sınıflar, yabancı öğrencilerin durumu ve konteyner sınıflarla ilgili protesto eylemimiz ve basın açıklamamız gerçekleşti.

 

Eylem: Okuldaki öğrenci sayısı bini aştı

KTOEÖS Başkanımız Selma Eylem, grevle ilgili açıklamasında, Lapta Yavuzlar Lisesi’nde özellikle kalabalık sınıfların söz konusu olduğunu söyleyerek, okuldaki öğrenci sayısının bini aştığını belirtti.

Eğitim Bakanlığı’nın artan öğrenci sayısına çözüm olarak, okula 4 tane konteyner koyduğunu belirten Eylem, konteynerlar nedeniyle okulda, öğrenci ve öğretmenlerin hava alacağı, oturup dinlenebileceği yerlerin kalmadığını vurguladı.

“Eğitim Bakanı, eğitime başlandı diye her şey yolundaymış gibi algı yaratıyor”

Eylem, eksik öğretmen kadrolarının halen daha tamamlanmadığını söyleyerek, “Eğitim Bakanı, eğitime başlandı diye her şey yolundaymış gibi algı yaratıyor. Bunu şiddetle protesto ediyoruz” dedi.

“Birçok okulda yabancı öğrenci meselesi vardır ve Bakanlık bu konuda kayıtsız kalıp, hiç bir şey yokmuş gibi davranmaktadır” diyen Eylem, okul idaresinin kendi çabasıyla kurs vermeye çalışarak bu konuyu çözmeye çalıştığını belirtti.

“Bu çocuklar aç kalacaklardır”

Eylem, Eğitim Bakanı’nın, ders sayısını artırarak tam gün eğitime geçeceğini söyleyip, algı yarattığını söyleyerek, “Bu okuldaki küçük ve yetersiz kantin, binin üzerinde öğrencinin beslenmesini sağlaması mümkün değildir. Bu çocuklar aç kalacaklardır” dedi.

Kaynak: Özgür Gazete