Kıbrıs Türk Toplumunun Daha Fazla Yok Sayılmasına “DUR ÇEKİLMELİDİR”

0
397

27/11/2018

 

KIBRIS TÜRK TOPLUMUNUN DAHA FAZLA YOK SAYILMASINA

 “DUR ÇEKİLMELİDİR”

 

Sayın Çavuşoğlu, verdiği bir demeçte Kıbrısta çözüm için  ‘farklı alternatifler’den bahsediyor.  Uyguladığı yanlış politikalarla içte toplumunu ayrıştıran, dışta kendine dost ülke bırakmayan  AKP, Kıbrıs Türk toplumunu yıllardır sürdürdüğü yanlış politikalarla uçurumun kenarına getirmiştir.  Bugün ise Kıbrıs’ta tek ulaşılabilir çözümü de ortadan kaldırarak son tekmeyi vurup yokoluş sürecini tamamlamak  istemektedir. Kıbrıslı Türklerin seçilmiş lideri sayın Akıncı’yı  baypas edip Anastasiadis ve Rum parti liderleriyle yaptıkları görüşmelerle Kıbrıs Rum toplumunu Kıbrıs Cumhuriyetinin sahibi yapan miyop politikalarının bir yenisini daha  piyasaya sürmektedir. Esas eşit ortak olan Kıbrıs Türk toplumunu yok sayan ve yokoluşa sürükleyen bir zihniyetin bu toplum üzerinden kıta sahası hakkı, petrol-gaz hakkı iddia etmesi ne etiktir ne de kabul edilebilirdir.

Gelinen bu noktada bu duruma tepki gösterilmeli dur denmelidir. Sayın Akıncı  ve hükümet edenler seyirci kalmamalıdır. Yavaş yavaş ısıtılan sudaki kurbağa pozisyonuyla eşdeğer bu seyir durumu terk edilmeli bu ülkede en zor şartlarda bile yıllardır verilen varoluş mücadelesine karşı yapılan hamleye kimden gelirse gelsin ‘One Minute’ denmelidir.

Sayın Akıncı, ve hükümet edenler derhal AB komisyonuna başvurmalı, Kıbrıs’ın kuzeyinin yoksayılmasının karşısında 2 Türk  AB parlamenterinin seçilip gönderilmesi talebi yanında  Euro’ya geçmek için de irade ortaya koymalı ve AB ile görüşmeler yapmalıdır. Ayrıca Kıbrıs’ın askersizleştirilmesini, ve muktesebatın kuzeyde de uygulanmasını talep etmelidir.

Bu oldu bittiye ve bugüne kadar sürdürülen yanlışlarla gelinen noktanın ilerisine  gidilmesine , Kıbrıs Türk toplumunun daha çok dışlanmasına, yok sayılmasına ‘Dur Çekilmelidir’

 

 

 

Selma EYLEM

Başkan

Yönetim Kurulu (a.)