Kıbrıs Türk Toplumuna Planlı Bir Saldırı Gerçekleştirilmektedir

0
100

Son günlerde medyaya yansıyan Sn. TC Cumhurbaşkanı ve bazı AKP yetkililerinin Sn. Akıncı’ya sarf etmiş oldukları söz ve davranışlar biçim yönünden oldukça saygısız olması yanında, içerdiği düşünceler bakımından da ibret vericidir.

 

Kıbrıs Sorununu kendi iktidarlarının malzemesi yaparak Kıbrıs Türk Toplumuna saygısızlığa, tahammülsüzlüğe, hakarete varacak şekilde davranılması mantık çerçevesinde anlaşılacak bir durum değildir.

 

Kendi politik iktidarlarını pekiştirmek adına birçok TC Bürokratı, yetkilisi, Kıbrıs Türk Toplumuna hakareti marifet saymaya başlamıştır. AKP yetkilileri ve özellikle Sn. Erdoğan kendi yandaşı olmayan Türkiye vatandaşlarına da aynı şekilde hakaret ediyor olsa bile kabul edilebilecek bir durum değildir.

 

Kıbrıs’ın kuzeyinde yaratılan ve geliştirilen ucube statükoda TC hükümetlerinin, işbirlikçilerin payı büyüktür. Bu ucube statükodan servetlerine servet katan ayrıcalıklı yetkililerden 3-5 tane yandaş şirket ve yerli işbirlikçiler dışında kimse memnun değildir. Kıbrıs Türk Toplumu en az Kıbrıs Rum Toplumu ile siyasi eşit ortak iken bugün kumarhaneleri, kerhaneleri, gazinoları, kaçak insanları, kara para ve uyuşturucu ticareti merkezi haline geldiyse; külliyeleri, tarikatları, misyonerleri ile kültür, nüfus, ekonomik bunalımdaysa, bunda küçük kasaba kabadayısı tavırları ve politikaları baş rol oynamıştır.

 

Sn Erdoğan’a ve AKP yetkililerine bazı sorularımız olacaktır. Verilecek cevaplar karşısında samimi olunduğuna inanacağız.

 

  • KKTC Bağımsız bir devlet mi?
  • Kıbrıs’ın kuzeyi TC’nin işgalinde mi?
  • Kıbrıs Cumhuriyeti’ni uluslararası milli maç yapacak şekilde tanıyan ama kendi toplumuna “tanımıyoruz” diye yalan söyleyen Sn. Erdoğan ve AKP yetkilileri Kıbrıs Cumhuriyeti’nin siyasi eşit kurucularından ve ortaklarından biri olan Kıbrıs Türk Toplumu olduğunu ve onun iradesine de saygı göstermek zorunda olduğunu biliyor mu?

 

Tüm bu hakaretlerle Anadolu halkına Kıbrıs Türk Toplumu sürekli hedef yapılmaya  çalışılmakta, görünenin dışında gündem yaratma gayreti içerisine girilerek Kıbrıs Türk Toplumuna planlı bir saldırı gerçekleştirilmektedir.

 

Sn. Erdoğan ve bazı AKP yetkilileri bu sorulara cevap verme ve verdiğiniz cevapların gereğini yapabilme cüretiniz, samimiyetinizi ortaya koyacaktır.

 

 

Tahir GÖKÇEBEL

Başkan

Yönetim Kurulu (a.)