Kıbrıs Türk Toplumuna İHANET ETMEKTEN Vazgeçin

0
93

Koordinasyon ofisinin kurulması ile ilgili antlaşmasının içeriği yıllardır gençlik, kültür ve spor alanında yapılan çalışmaları görmezlikten gelen, sıfırlayan bir güvensizliğin, öngörüsüzlüğün izlerini taşımaktadır. Türkiye’den atanacak memurlarla alternatif gençlik merkezleri, idareleri oluşturulmasının maksadı nedir?

Yıllardır Kıbrıs’ın kuzeyine bilinçli olarak uygulanan politikaların ulaştığı nokta Kıbrıs’ın kuzeyini kara para aklama merkezi, bet ofisleri, gazinolar, kumarhaneler, kerhaneler, mafya, uyuşturucu cenneti yapmıştır. Bugün üniversiteler, oteller, şirketler bu ülkeye kalkınma değil, suç ithal etmeye başlamıştır. Eğitimde, kültürde, sporda dahi dayatma devam etmektedir. Bu politikaların Kıbrıs Türk Toplumunun varlığına yönelik bir saldırı olduğu artık iyice anlaşılmıştır. Bu politikalara destek vermek ise ihanetle eş anlamlıdır.

UBP-DP Hükümetini Uyarıyoruz!

Tuttuğunuz Yol, Yol Değildir!

UBP-DP Hükümeti göreve gelir gelmez, Dayatma Pakete imza koyacağını açıklaması, arkasından daha önceden gündeme gelen ve büyük tepki alan “Gençlik ve Spor Bakanlığı Yurtdışı Koordinasyon Ofisine” onay vermesi Kıbrıs Türk Toplumuna karşı bir ihanettir.

Kıbrıs Cumhuriyeti’nin siyasi eşit ortağı olan bir toplumun sürekli aşağılanması, hiç kimseye bir fayda sağlamayacağı açıkken, bunda ısrar edilmesi başta siyasi körlüğün boyutunu ortaya koymaktadır.

Kıbrıs Türk Toplumunun bütün kurumlarını tehdit eden bu anlayış kabul edilemezdir. İnönü Meydanında kendi ülkemizin efendisi olmaya ant içen “Ne Yama, Ne Rehin Olmak İstemiyoruz” diyen bir toplumun siyasileri / seçilmişleri, o toplumun varlığına karşı bu kadar aleni saldırabiliyorsa, bunun adı İHANETTİR.

Koordinasyon ofisi ile ülkemizde oluşturulan paralel yapılara bir yenisinin eklendiğini herkes bilmektedir. Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, Merkez Bankası, Yardım Heyeti, Sivil Savunma, İlahiyat Okulu ve bunun gibi kurumların oluşturulmasının amacı nedir?

Kıbrıs Cumhuriyeti’nin bu halinden rahatsız olmayan, AKP Hükümetinin bunda ısrar etmesi, ikiyüzlü bir siyasetin ideolojik amacına yönelik değil midir? Kıbrıs Türk Toplumunun temsilcilerinin eyyamcılığı ve şakşaklığı ihanet etmek değil midir?

AKP’nin Kıbrıs’ta çözüm isterim görüntüsü, Su, Paket, Koordinasyon ofisi ile atılan adımlarla sahte olduğu daha net ortaya çıkmıştır.

 

Tahir GÖKÇEBEL

Başkan

Yönetim Kurulu (a.)