KENDİNİZE GELİNİZ!

0
321

Bu ülkede insan hayatı gün geçtikçe  ucuzluyor, değersizleştiriliyor, hiçe sayılıyor! Bir yandan ekonominin kötüye gittiğini, evine ekmek götüremeyen birçok insan olduğunu söyleyen hükümet yetkilileri, diğer yandan tüp gaza, elektriğe  fahiş zamlar yapıp asgari ücreti belirleme becerisinden yoksun bir şekilde halkı çaresizliğe, belirsizliğe ve yalnızlığa itmektedir. PCR ve Antijen testlerini paralı hale getirerek, “Testler 21 günde bir yapılacak” diye açıklama yaparak toplum sağlığını ve yüz yüze eğitimi riske atan bu zihniyete soruyoruz:

   – Bu karar hangi bilimsel verinin bir sonucudur?

– Bu şekilde vizyonsuz, öngörüsüz, insan hayatını hiçe sayan, bilimsel akıldan uzak kabul edilemez bir karar alırken toplum sağlığını, eğitimi, asgari ücretle yaşamını sürdüren insanlarımızı hiç mi düşünmediniz?

– Toplumda gittikçe artan vaka sayılarını  görmezden gelmek, tespit etmemek veya tespit etmekten kaçınmak, PCR ve Antijen testlerin azalmasına neden olacağını bile bile  böyle bir kararın altına imza atmak hangi düşüncenin ürünüdür?

–  Testlerin paralı hale getirileceği ile ilgili kararla ilgili  hükümet yetkilileri arasında farklı görüşler varmış gibi kamuoyuna yansıtılması, bu toplumla dalga geçmek değil midir? Devletin başında bulunan siyasilerin bu şekilde ciddiyetten uzak açıklamaları toplum sağlığını ne kadar önemsediklerini göstermektedir!!!

Toplumun sağlıkla, eğitimle ilgili sorunlarını, ekonomik sorunlarını görmezden gelmeye devam edemezsiniz. Var olan sorunlara çözüm üretmek için bulunduğunuz koltuklarda oturan sizler aldığınız kararlarla bu toplumu ümitsizliğe, karamsarlığa, çıkmaza soktuğunuzu farkına varınız!!!

Eğitimle ilgili sorunların çözümüne; kayıtsızsınız.

Pandemi hastahanesi başhekiminin çağrısına; kayıtsızsınız.

Kıbrıs Türk Tabibler Birliği’nin uyarılarına; kayıtsızsınız.

Topluma sırtınızı döndünüz. Eğitimcileri, sağlıkçıları, Asgari ücretliyi, dar gelirliyi yalnız bıraktınız. Kendinize geliniz! Toplum sağlığını sağlamak ve korumak, devletin esas görevlerindendir, hatırlatırız!

 

 

Ozan Elmalı

Başkan

Yönetim Kurulu (a)