İlerici Mücadelemizi Devam Ettireceğiz

0
127

İlahiyat koleji açılması teslimiyetçi ve siyasi bir karar olarak gerçekleştirilmiştir. AKP’nin taşeronluğunu yapan, iktidarda!!! kalma uğruna ruhunu satan siyasi hükümetler döneminde çivileri çakılmıştır. UBP hükümetleri döneminde çakılan çiviler CTP-DP hükümetince sağlamlaştırılmıştır. Bazı çevrelerin partim, siyasetim zarar görmesin uğraşlarına girmiş olması ve meselenin içeriğini konuşmadan sorumluluğu üzerinden atma gayretini gülünç buluyoruz. 

Okul açmak siyasi bir karardır. Okullarda örgütlenmek sendikal bir hak ve mücadeledir. KTOEÖS sapla sapanı karıştırmadan toplumu için, üyeleri için mücadele eden ilerici bir sendikadır. KTOEÖS’ün siyasi duruşunda kıvırma ve ikiyüzlülük yoktur. İlahiyat alanı açılması karşısında 3,5 ay Haspolat Meslek Lisesi’nde grev yapmıştır. AKP’den korkan ve hükümet olmak için bekleyen birçok siyasi parti açıklama dahi yapmamıştır. İlahiyat kolejinin açılışına da AKP Taşeronu partiler seyirci kalmıştır. Aylarca kavgasını yapan ve yapacak olan KTOEÖS olmuştur. 15 Temmuzda bitmesi gereken öğretmen yer değiştirmelerinin (nakilleri) ancak 27 Ağustos da bitirilmiştir. Kamu Hizmeti Komisyonuna bu kadar geç gönderilmesinin tek nedeni TC Elçiliği ve işbirlikçi siyasilerin nakilleri engelleyerek Hala Sultan İlahiyat Koleji’nde kadrolaşma çabaları olmuştur. Bu oyunu KTOEÖS bozmuştur. “Biat eden hükümet ve dayatmacı Ankara istemiyoruz” diyenler ilahiyat okulunu törenle açmıştır. Kadrolaşmayı engelleyen, sendikalaşmayı, örgütlenmeyi sağlayan, yolluk almadan çok uzaklara giden öğretmenlerin yasal sırasını koruyarak nakillerini gerçekleştiren sendikamız olmuştur.  

Hala Sultan İlahiyat Koleji, Camiler, Mescitler, Tesettürlü Oteller, Tarikatlar, Külliyelerle misyonerlik faaliyetlerini, peşkeşi artıran AKP anlayışına ve işbirlikçilerine dur denmelidir. Ülkemizde yıllar önce tartışılıp sonuçlandırılan konuları yeniden toplumun sorunu haline getirenlerden hesap sorulmalıdır. Kıbrıs Cumhuriyetinin siyasi eşit ortağı iken Kıbrıs Türk Toplumunu Cami Avlusuna bırakılmış, sümüklü çocuğa çevirenler hesap vermelidir. Toplumumuzun kültürüne, inançlarına, çevresine, yaşayışına müdahale edip kaynaklarına el koyanlarla uzlaşanlar, ses çıkarmayanlar hesap vermelidir.

KTOEÖS yapılan dayatmalara, ses çıkarmayanları, irademizi teslim edenleri uyarmaktadır. Dik durmak, onurlu olmak erdemdir. KTOEÖS dik durmaya devam edecektir. Kıbrıs’ın kuzeyini yağmalayan, uyuşturucu, gazino, kumar fuhuş alanına döndürenlere, maneviyattan bahsedip “Din Tüccarlığı” yapanlara ve işbirlikçilerine karşı sonuç alıncaya kadar mücadele etmeye devam edecektir.

 

 

 

                                                                                                        Tahir GÖKÇEBEL

                                                                                                               Başkan 

                                                                                                         Yönetim Kurulu a.