İngilizce Eğitim Merkezi Kapatılmamalıdır

0
164

UBP- HP hükümetinin kamu görevlilerine İngilizce dil eğitimi veren merkezi kapatma girişimleri kabul edilebilir değildir. Kamu görevlileri için yabancı dil eğitimine sahip olunmasının önemi tartışılmazdır. Tüm kamu düzeninin AB standartlarına uygun hale getirilmesi, bu doğrultuda kamu sistematiğinin birkaç yabancı dille hizmet verebilmesi ve gerekli iş ve işlemlerin yürütülebilmesi için kamu görevlilerinin yabancı dil bilmesi koşul olmalıdır. Hizmetlerin niteliği ve kalitesi için bu elzemdir.

 

Nitelikli kamu hizmeti için eğitim bu kadar önem arz ederken bunu baltalama girişimi anlaşılır değildir. Bir yandan kamuda verimlilik, nitelikten bahsedenler diğer yandan da kamunun iyi neyi varsa ortadan kaldırmaktadır. Bu durum hükümet edenlerin mantığını ve vizyonunu bir kez daha ortaya koymaktadır. Sudan sebepler göstererek ortaya atılan bu girişimler derhal durdurulmalı, 30 yılı aşkın bir süredir hizmet veren bu kurumun yıllardır eksik bırakılan ve tamamlanmayan kadroları tamamlanarak bu eğitimden tüm çalışanların yararlanması sağlanmalıdır.

 

Halkın yararına, halkın desteklenmesi adına kamusal ne varsa ortadan kaldırılırken, bunun yerine dinsel, kültürümüze, bilime aykırı kurumların yerleştirilmesi mantığı Kıbrıs Türk toplumuna açık saldırıdır.

 

Bu kurumları toplumumuza dayatanlar, toplum mühendisliğine çanak tutanlar, kendi çalışanının gelişim ve eğitimini engelleyip, kamu nitelik ve verimini aşağıya çekenler tarihe geçeceklerdir.

 

Selma EYLEM

Başkan

Yönetim  Kurulu (a.)