Hükümet İstifa Etmelidir!

0
321

Ülkemizin kuzeyini yönettiğini iddia edip hükümetçilik oynayanlara soruyoruz;

1.Güneyde çalışan ve aylardır işlerine gidemeyip ekonomik sıkıntılar yaşayan işçilerimizin güneyde işlerine gitmelerine imkan tanımak ama geri gelmelerini engellemek, yani kendi vatandaşını korumakla yükümlüyken mülteci durumuna sokmak, anayasamıza, insan hak ve özgürlüklerine aykırı değilmidir? Anayasa ve yasaları hiçe saydığınız demek değilmidir? Bilim kurulundan görüş alıp bu görüşün tam tersi bir karar açıklamak ve bu görüşü tutanak tutmayıp gizlemek, yokmuş gibi davranmak siyasi bir karar değilmidir? Siyaset uğruna halkı kandırmak, güvenirliğini bir kez daha ayaklar altına almak, toplum önünde yalancı konumuna düşmek, çözümü değil ayrılığı derinleştirmeyi hedeflemek demek değilmidir?

2.Covid-19 salgınından dolayı tedbir amaçlı sokağa çıkma yasağıyla birlikte kamu ve çoğu özel sektörün kapatılması ile çalışanlar ekonomik sıkıntıya düşmüştür. Kamu çalışanlarından, özel sektör çalışanlarının destekleneceği bahanesiyle kesinti yapılmış ama özel sektör çalışanlarının tümüne zaten yetersiz olan bu maddi destek verilmemiştir. Bu süreçte, halkını desteklemeyip çalışanından kesinti yapan,herşeye zam gelirken kanun gücünde kararnameyle hayat pahalılığını ortadan kaldıran,halkını geçim derdine sokan dünyada başka bir ülke varmıdır?

3.Virüs tamamen bitmiş geçmiş gibi kararlar üreterek tüm sektörleri hızlı bir şekilde açan, pandemi hastanesi yapacağı iddiasıyla halkın maskarası olan, devlet hastanelerinin olası ikinci dalgaya karşı altyapı donanım ve organizasyonunu sağlamayıp , halkın sağlığını tehlikeye atan, ama buna rağmen özel hastanelere milyonlar harcayan hükümet halkından yana mı sermayeden yana mı olur?

4.TC’den dayatılan paketlerden birine, bakanların, hükümet ortağının haberi olmadan gizli gizli imza atarak başka bir ülke vatandaşlarının el koyup yönettiği kendi kurumlarından geriye kalan birkaçına daha el koymasına, akla uymayan ekonomik ve sosyal politikalara onay vermek halkına, ülkene ihanet etmek demek değilmidir?

Halkını değil oturduğu koltuğu düşünen, kamusal hizmetlere yatırım yapmayan, eğitimin içini boşaltıp şöven, dinci, gerici müfredat talimatına boyun eğen, her geçen gün halkının fakirleşmesini bizzat sağlayan, ekmek parası yolunda arabasında uyumak zorunda bırakılan emekçisini kaderine terk edenler halkının yüzüne bakamayacak haldedir. Derhal istifa etmelidir!

Selma EYLEM
Başkan
Yönetim Kurulu(a.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here