HÜKÜMET ÇALIŞANLARLA VE ÖRGÜTLERİYLE ALAY EDİYOR

0
73

 

Hükümete geldiği 19.04.2009 yılından beri yasal zorunluluk olmasına rağmen kamuda yetkili sendikalarla protokol görüşmelerine oturmayan Maliye Bakanlığı, sendikalarımızın zorlaması sonucu 2 Ağustos 2012 tarihinde masaya oturmuştu.

         Sendikalar olarak taleplerimizi yazılı olarak Maliye Bakanlığı’na verip, birkaç kez yapılan görüşmelerden sonra başta tüm çalışanlara, emeklilere ve sigorta emeklilerine eşit miktarda artış verilmesi olmak üzere, bazı konularda yakınlaşma sağlanmıştı.

         Sendikalarla Maliye Bakanlığı arasındaki son toplantıda ise sendikalar yazılı taleplerine yazılı yanıt istemişler, Maliye Bakanlığı da 24 Eylül tarihine kadar süre isteyerek 24’ünde toplanıp cevapları sendikalarımıza yazılı olarak vereceği sözünü vermişti. 24 Eylül’den bir gün önce ise Bakanlık Müsteşarı sendikaları arayarak üç günlük ek süre daha istemiş, bu süre de sendikalarca verilmesine rağmen hala daha tarafımıza herhangi bir çağrı gelmemiştir.

         Çalışanlarla ve örgütleriyle alay eden hükümet sadece kurultaya yönelik çalışmalarla ilgilenmekte, halkın büyüyen sorunlarını görmezden gelmeye devam etmektedir.

         Bugün bir araya sendikalarımız yaşanan bu süreci değerlendirmiş olup, 10 Ekim Çarşamba günü saat 10.00’da Maliye Bakanlığı’na sunduğumuz yazılı tekliflerimize, hükümetin yazılı cevabını almak üzere Maliye Bakanlığı’nda olacaktır. Sendikalarımız tatmin edici yanıt almadığı takdirde ise aynı gün saat 11.00’da Başbakanlığa giderek konu Başbakan’a sorulacak, alınacak yanıtlara göre aynı gün hareket tarzımız yeniden belirlenecektir.

 

 

KTAMS, KTOEÖS, KTÖS, KAMU-SEN, KAMU-İŞ, TIP-İŞ, HEMŞİRELER VE EBELER SENDİKASI

 

SENDİKALAR ADINA

AHMET KAPTAN

KTAMS BAŞKANI

 

08_10_12-basn_bildirisi-mali_protokol.pdf