Halkınızın Hizmetkarı olun, Zebanisi Değil

0
32

 

  KTOEÖS bu ülkeyi barış adası yapmak yerine polis devletine dönüştüren, ülkeyi peşkeş çeken, yağmalayan, hakları budayan, insanını asimile etmeye çalışan entegrasyoncu anlayışlara dün olduğu gibi bugün de karşı çıkanların yanında yer alacaktır. Dik durma, TOMA ihalesini iptal etme ve ihtiyaç olan YANGIN HELİKOPTERİ alma zamanıdır. Halkın temsilcisi ancak böyle olunur.

 

    T.C Büyükelçisinin Sn. Başbakanı ziyaret etmesi ve 2013-2015 Protokolüne bağlı kalınmasını talep etmesi karşısında yeni hükümetten farklı bir yaklaşım beklerdik. Yıllardır her TC hükümeti ülkemizin kurtuluşudur gerekçesi ile birçok paket dayatmıştır. Bugün ülkemizin içinde bulunduğu durum bu paketler yüzündendir.  Kıbrıs Türk Toplumunu üretimden koparan, göçe zorlayan bu tür paketler olmuştur.

 

    Sn. Başbakandan duymak isterdik;  “Siz bu ülkede sadece bir elçisiniz benimle böyle konuşamazsınız” demeliydi.  “Uydurma derneklerinizi, halkımı yok oluşa sürükleyen paketlerinizi, tarikatlarınızı, ilahiyat kolejlerinizi, gazinolarınızı, kumarhanelerinizi, betting ofislerinizi, kerhanelerinizi, mafyanızı istemiyoruz, bunları alın bize yandaşlarınıza peşkeş çektiğiniz KTHY’nı, Sanayi Holdingi, limanlarımızı,  vakıflarımızı, otellerimizi, kurumlarımızı, kıyılarımızı, okullarımızı, arazilerimizi geri verin” demesini beklerdik.  Daha da önemlisi “Sizin ileri demokrasinizi gördük, kendi  insanınıza neler yaptığınızı gördük, gölge etmeyin!” denmesini umardık, olmadı. “Kendi insanınızın yaşayışına, yediğine, içtiğine, kültürüne, dinine, hayat tarzına bile karışıyorsunuz. Sizin yolunuz Toma ve gaz yoludur. Yolunuz polis devletine, faşizme varmıştır niye sizin yolunuzdan gideceğiz?” diye sormasını beklerdik, sorulmadı. 

 

  Yeni hükümete ve bundan sonraki hükümetlere uyarımızdır. Halkınızın hizmetkârı olun, zebanisi değil.  Sn. Başbakan öneri istemişti bu halk kendi ülkesinde kendi efendisi olmak, kendi kendini yönetmek istiyor, hatırlatırız. Yıllardır yapılan demokratik eylem ve yürüyüşlerde tek bir kişinin burnu kanamayan bir ülkede yaşamak ve TOMA görmek istemiyoruz. Bir TOMA fiyatı yaklaşık 330 bin dolardır bunun ihalesini iptal edip 440 bin dolar ve esas ihtiyaç olan YANGIN HELİKOPTERİ alınmalıdır. Sn. Başbakan halkınıza güvenin, sizinle dayanışacaklarına ve eksilen paraya katkı yapacaklarına inanın. Halkın Başbakanı, hükümeti olun. KTOEÖS toplumsal her fedakârlığı maddi ve manevi destekleyecektir.

 

                Halkın Hükümeti olmak istiyorsanız yol budur.

 

 

 

 

 

                                                                                                              Tahir GÖKÇEBEL

                                                                                                                        Başkan

                                                                                                                 Yönetim Kurulu (a.) 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here