Göç Yasası konusunda Halkın Partisine Ziyaretimiz Gerçekleşti

0
214

22 Şubat 2019, Cuma günü saat 14:00’de KTOEÖS Yönetimi Göç Yasasına mahkum öğretmenler ile birlikte Halkın Partisini ziyaret etti.

Gayrı ahlaki, adaletsiz, Anayasamızın “Eşitlik” ilkesine aykırı olan ve tüm siyasi partilerin “Adil Değildediği Göç Yasasının halen yürürlükte olmasının kabul edilemez olduğu yeniden belirtildi.

KTOEÖS Başkanı Selma Eylem; Halkın Partisinin hem parti programında, hemde seçim manifestosunda Göç Yasasının çalışanlar arasında ayrımcılık yarattığını ve sürdürülemez olduğunu belirttiğini hatırlattı.

Bazı kesimlerin, ayrıca Bakan ve milletvekillerinin dahil göç yasası kapsamından çıkarıldığını fakat birkaç kesime uygulandığını belirten Eylem, şu andaki Yasanın amacını da yitirdiğini vurguladı.

Göç Yasası Anayasamızın “Eşit İşe Eşit Ücret” ve Eşitlik İlkesine tamamen aykırıdır denilerek Hükümet ortağı Halkın Partisinden ivedi olarak yasanın geri çekilmesi talebi yinelendi.

“Şu anda öğretmenler yasalarla paramparça edilmiştir. aynı işi yapan öğretmenlerin 5-6 farklı yasaya bağlı hale getirildiği bir yapıda motivasyon ve verimlilik ortadan kaldırılmıştır. Kamu Reformunun ve verimliliğin tartışıldığı bugünlerde Göç Yasası verimliliği ve adaleti yok eden bir yasadır ve ortadan kaldırılmalıdır.” vurgusunu yapan Eylem bu konuda acil olarak adım atılması gerektiğini  sorunun kaynak sorunu olmadığını, niyetle ilişkili olduğunu defalarca belirtmiş ve çalışmalarını her partiye, hükümete, Maliye Bakanına verildiğini hatırlatmıştır.

Meclise sevk edilen, ivedilik alan Göç Yasası derhal gündeme getirilip kaldırılmalıdır. 

Halkın Partisi yetkilileri ve hazır olan Milletvekilleri bu konuda söylenenlerde haklılık payı olduğunu, gerekli adım atılmadığını, bu konuda bir komite oluşturulduğunu ve bu konuda hızlı bir çalışma yapacaklarını ifade etmişlerdir.

Aynı kapsamda siyasi partilere yönelik ziyaret programımız devam edecektir.