Gençlerimiz 40 yıl daha mı bekleyecektir?

0
362

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) ve Kıbrıs Futbol Federasyonun diyalog süreci  ile başlayan olumlu hava devam ettirilmelidir. Kıbrıs Türk Toplumunun ambargolar altında kaldığını söyleyenler bu olumlu havayı destekleyeceğine köstek olmaya çalışmamalıdır. Yok oluş süreci içerisinde yol almaya devam eden Kıbrıs Türk Toplumunun küçük bir umut da olsa süreci devam ettirmesi önemlidir. Birçok vesile ile dışlanan  Kıbrıs Türk Toplumunun fırsatını yakaladığı her sürece destek verilmesi zaruri ve gerekliliktir. Şövenist söylemlerle süreci durdurmaya çalışmak veya sulandırmak doğru bir yaklaşım değildir. Kıbrıs Türk Toplumunun  yıllarca ekonomik, sosyal ve spor  ambargoları altında ezildiğini  iddia  edenler (KKTC’yi tanıdığını söyleyen Türkiye Cumhuriyeti hükümetleri dahil)  ülkedeki takımlarımızın hiç bir dünya  takımıyla  dostluk  maçı  yapamayacak  durumunu yaratmışlardır.

 

   Kendi öz varlıklarına sahip çıkamayan bu rejim Kıbrıs Türk Hava Yollarını, Elektiriğini, Telefonunu, Kooperatiflerini, sahillerini, kültürel değerlerini yok etmiş, KOP ve KTFF‘nin görüşme   süreci başlanmadan sonlandırılması için çalışmaktadır. Kıbrıs havzasında petrol, gaz çıktığı zaman bizim de  hakkımız var diyenler, aslında Kıbrıs Türk Toplumunu hiç  düşünmeyen, sadece kendi  çıkarlarını gözetenlerdir. Bu ülkede söz sahibi   olmaması gerekenler esas söz söyleyenlerdir.  Avrupa Birliği yardımlarından yararlananlar, her gün onlarca AB projesi alanlar, her fırsatta   olumlu süreçleri   iki yüzlü bir politikayla  baltalayanlardır. İşlerine geldiği  zaman Fenerbahçe, Trabzon Spor vs. Kıbrıs Cumhuriyeti  takımları  ile maçlar oynanacak, Türkiye’deki  uluslararası  organizasyonlarda  Kıbrıs  Cumhuriyeti bayrağı  dalgalanacak, Güney’de Türkiye malları satılacak, Türk ve Yunan halkı yakınlaşmaya  başlayacak,  bizler  de kırk yıl daha mı bekleyeceğiz? Egemenlerin Kıbrıs Türk Toplumuna önerdiği çözüm bu mudur?

 

Yeter artık! Bu ülkenin insanlarıyla dalga geçmeyin. Bu masallarla çocukları uyutur gibi Kıbrıs Türk Toplumunu da yıllarca uyutup, olası Federal bir çözümden uzaklaştırdınız. Kendi çıkarlarınız  için statüko  oluşturdunuz ve Kıbrıs  Türk Toplumunu  statükoya hapsettiniz. Umutsuzluğa ittiniz. Kıbrıs Türk Toplumuna ihanet eden bu politikanızı daha ne kadar sürdüreceksiniz? 

 

 

 

 

                                                                                                                    Aziz Selengin

                                                                                                              Örgütlenme Sekreteri 

                                                                                                                 Yönetim Kurulu (a.)