Faşizan Baskıları Asla Kabul Etmiyoruz

0
264

02/08/2018
FAŞİZAN BASKILARI ASLA KABUL ETMİYORUZ
Afrika gazetesine TC’de dava açılması, son zamanlarda biz Kıbrıslı Türklere uygulanan ve dozu artırılmakta olan faşizan baskı, toplumsal muhalefetin ortadan kaldırılması, susturma, korkutma, sindirme politikalarından biridir. Bu, ayni zamanda yeni bir toplum modeli yaratma çalışmasıdır, toplum mühendisliğidir.
Kimliğimize, kültürümüze, düşünce ve ifade özgürlüğümüze yapılan bu asimilasyon amaçlı saldırıları şiddetle kınıyor ve asla kabul etmiyoruz.
Afrika gazetesini yargılıyorlar, barış için imza atan ‘KKTC’ vatandaşlarını yargılıyorlar, Kürtçe şarkı dinleyen gençleri gözaltına alıyorlar, AKP iktidarı ile ayni fikirde olmayan, muhalefet eden KKTC vatandaşlarını terörist ilan edip telefonlarının dinlenmesi, TC’de yargılanabilmesi için vali edasıyla TC elçisi yasal düzenleme talep ediyor. Soruyoruz;
KKTC ayrı egemen bir devlet midir? Eğer öyleyse, TC’nin anayasamıza, yasalarımıza, yargı sistemimize saygı duymayıp müdahale etmesi, besleme diyerek hem halkının, hem siyasilerinin, hem kurumlarının, ve hatta cumhurbaşkanının defalarca aşağılanması ve bu ‘devletin’ hem var hem yok sayılması kabul edilebilir değildir.
Hükümet edenler, Türkiye’nin bu ‘devlete’ uyguladığı baskıya artık dur deyin. Kıbrıs Türklerinin temel insan hak ve özgürlüklerini, kültürünü, dinini, eğitimini korumak birincil görevinizdir hatırlatırız. Yaratılan bu kokuşmuş alt yönetim düzenine, faşizan baskı ve dayatmalarla yaratılmak istenen biat eden toplum modeli çalışmalarını durduracak adımları atın. Ülkemizde çözüm, barış ve birleşik federal Kıbrıs için görüşmelerin Crans Montana’da kaldığı yerden devam edip sonuçlanmasını sağlamak için harekete geçin.
Bizler sendikal platform olarak faşizan baskılarla farklı seslerin susturulmak istenmesini, korkutularak sindirilmeye çalışılmasını asla kabul etmiyoruz. Sürdürülmekte olan toplum mühendisliğine karşı barış demokrasi ve özgürlük için, mücadeleyi sürdüreceğimizin ve bu mücadeleyi uluslararası alana taşıyacağımızın bir kez daha altını çiziyoruz.

Sendikal Platform

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here