Eylem: “Bakanlık üzerine düşeni yapmalıdır. Öğretmenine, okul idaresine, okullarımıza sahip çıkmalıdır”

0
383

31 Ocak 2020, Cuma günü saat 10:00’da sendikamız, İskele Bekirpaşa Lisesi’nde öğretmenlere ve okul idaresine sosyal medya üzerinden hakaret edilmesini protesto etmek amacıyla basın açıklaması gerçekleştirerek, hakarete sessiz kalan Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na tepkimizi dile getirdik. 

KTOEÖS Başkanımız Selma Eylem, Bekirpaşa Lisesi öğretmenler odasında yaptığı açıklamada, okuldaki eksikliklere dikkat çekti.

Eylem öğretmenler odasında öğretmenlerin oturacak yeri dahi olmadığını, küçücük bir öğretmen odasında öğretmenlerin ders hazırlamaya, ödev bakmaya, sınav hazırlamaya çalıştıklarını kaydetti.

Okulda birçok sorun olmasına karşın okul idaresi ve öğretmenlerin oldukça özverili bir şekilde çalıştığının altını çizen Eylem, Bekirpaşa Lisesi’nin olumsuzluğa rağmen birçok başarıya imza attığını ifade etti.

Eylem, okulda sınıfların kalabalık olduğunu, okul binasının öğrenci için yetersiz olduğunu, lise ve kolejin aynı yerde bulunması, spor çalışmaları yapacak alan bulunmaması, Türkçe bilmeyen öğrencilere çözüm üretilmemesiyle sorunların devam ettiğini ve okulun işleyişinde bazı tüzüklerin uygulanması gerektiğini belirtti.

Başkanımız Selma Eylem, şöyle devam etti:

Bu sıkıntılarla boğuşurken okul idaremiz ve okul öğretmenlerimiz ve okul müdürümüz Bakanlık ne yapıyor? Sosyal medya üzerinden ve basın üzerinden öğretmenlerimizin ve müdürümüzün ve okul idaremizin hakaretle karşı karşı karşıya kalmasına seyirci kalıyor. Bizler Sendika olarak öğretmenlerimizin, okul idaremizin tüm okullarımızın tüm öğretmenlerimizin yanındayız, sonuna kadar haklarını savunmak için. Bütün bu özverili bütün bu fedakarca yapılan çalışmalara karşı hak etmedikleri hakaretlere maruz kaldıklarından dolayı sonuna kadar arkalarında, yanlarındayız. Yalnız değildir öğretmenlerimiz, yalnız değildir okul idaremiz ve okul müdürümüz, okul müdürlerimiz bunun bilinmesini isteriz”

Hakaretlerin kabul edilebilir olmadığını söyleyen Eylem,  gerekli hukuki mücadelenin başlatıldığını kaydetti.

Eylem, devletin kamusal eğitime ve sağlığa kasıtlı olarak yatırım yapmayarak özele teşvik ettiğini belirterek, kamusal eğitimi nitelikli şekilde vermeye çalışan  özverili fedakar öğretmenlerimizin hakareti hak etmediğini vurguladı.

Bakanlığı da göreve çağıran Eylem, “Bakanlık üzerine düşeni yapmalıdır. Öğretmenine okul idaresine, okullarımıza sahip çıkmalıdır. Bu tür itibarsızlaştırma amacıyla yapılan hakaretlere karşı tavır sergilemelidir, gerekeni yapmalıdır” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here