Eşitlik İçin, Adalet İçin Direnmeye Devam Edeceğiz!

0
85

Hükümet uyarılarımıza, eylemlerimize rağmen başını kuma sokmuştur. KTOEÖS olarak bu duyarsızlığa seyirci kalmayacağız. 28.2.2014 tarihinde, Cuma  saat: 08:00-13:00 arası Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu (Dipkarpaz Ortaokulu) ve 2011 sonrası Mesleğe başlayan öğretmenlerimizle GREV yaptık. Aynı zamanda saat:11.30’da Hükümeti protesto etmek için Meclis önüne yürüdük 

Eğitimden, öğretmenden tasarruf olmaz. Kriz bahane edilerek fatura sadece halka ödetilemez. Müşavirlere, Şirketlere, Vergi Kaçıranlara, Gazinolara, Kayıt dışılığa, peşkeşe, ihtiyaç olmayan alanlara, torpillilere isteyince kaynak bulan, kaynak aktaran CTP-DP hükümeti devlet okullarını yok sayamaz. Öğretmen hakları budanarak, nitelikli, parasız ve kamusal eğitim hizmeti yok edilemez. Hangi gerekçe ile olursa olsun öğretmenlerin, çocukların, velilerin haklarının gasp edilmesi kabul edilemez

Her gün zam yaparak ve haklar gasp edilerek geniş kesimler fakirlik sınırı altında itilmiştir.  Hükümet bir yandan istediği kesimlere hovardaca para aktarmaya devam etmektedir. Göç yasasına dahil edilen, açlık sınırı altına itilen öğretmenlerden, çalışanlardan, kamusal eğitimden, sağlıktan, burslardan, maaşlardan, asgari ücretten KRİZ VAR bahanesiyle sürekli kesinti yapılmaktadır.

Göç Yasasının kaldıracağım diye gelen CTP-DP Hükümeti tam bir ikiyüzlü politikacı profili çizmektedir. Çalışanları bölmüş,  daha çok açlığa ve sefalete mahkûm etmiştir. Öğretmen adaylarını işsizliğe iterken, okulları öğretmensiz bırakmıştır.  2011’den sonra mesleğe başlayan öğretmenlere ve çalışanlara tam bir jenosit uygulanmaktadır. Açlık sınırındaki öğretmenlere, savcılık görüşü farklı olmasına rağmen hazırlık ödeneği bile ödenmemiştir. Sosyal devletten vazgeçilmiştir. Devlet okulları sefalete itilmiştir. Çocuklarımız müdürsüz, muavinsiz, atölye ve bölüm şefsiz, hademesiz, sekretersiz devlet okullarına mahkûm edilmiştir.

Karpaz ve diğer okullarımızda, ders yılı sonuna geliyor olmamıza rağmen, muavin, öğretmen, hademe, sekreter, bekçi eksiklikleri devam etmektedir. Dipkarpaz Ortaokulumuzda müdür, muavin, fen Bilgisi öğretmeni halen eksiktir.

Eğitimden, Öğretmenden tasarrufu kabul etmiyoruz. Aylık binlerce kilometre yol kateden, yüzlerce kameradan geçen, yolluğu, yıpranması, lojmanı olmayan, her gün ölümle burun buruna çift kadrosuna gitmeye çalışan, hakları budanan öğretmenlerin GÖÇ YASASINDA çalıştırılmasını kabul etmiyoruz.

Hükümet uyarılarımıza, eylemlerimize rağmen başını kuma sokmuştur. KTOEÖS olarak bu duyarsızlığa seyirci kalmayacağız. 28.2.2014 tarihinde,  saat: 08:00-13:00 arası Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu (Dipkarpaz Ortaokulu) ve 2011 sonrası Mesleğe başlayan öğretmenlerimizle GREV yaptık. Aynı zamanda saat:11.30’da Hükümeti protesto etmek için Meclis önüne yürüdük.

Devlet okullarını, öğretmenlerini, çalışanlarını, halkını gözden çıkaran CTP-DP hükümetinin sorumsuzluğa devam etmemelerine müsaade etmeyeceğiz.

 

Tahir GÖKÇEBEL

KTOEÖS Başkanı