İRADEMİZE El Uzatanlara ve İşbirlikçilerine Asla İzin Vermeyeceğiz!

0
563

Kıbrıslı Türklerin ekmeğinin küçültülmesi, sosyal ve kültürel yapısının dönüştürülmesi ve tüm kurumlarının ele geçirilip valilikle yönetilmesi hedefiyle, kurdurulan kukla hükümete imzalattırılan protokol Kıbrıslı Türklerin yok sayılması, varlığının, iradesinin ortadan kaldırılması demektir.

Asla kabul etmiyor, hak gaspı, bilimsel laik eğitimi, kamusal hizmetleri tamamen bitirip tüm devlet kurumlarına elçilikten memur atamasının artırılmasıyla, Anayasamızın yok sayılarak koordinatörlük atama planıyla Kıbrıs Türk Toplumunu tahakküm altına alarak yok etmeyi amaçlayan bu hamleye karşı mücadeleyi sonuna kadar, toplumumuza ihanet edenlere rağmen sürdüreceğimizin bir kez daha altını çizeriz.

Adadaki bölünmüşlüğü işbirlikçileriyle, kukla hükümetleriyle kalıcı hale getirmeye çalışan AKP,  Kıbrıslı Türkleri yok etme politikalarını sürdürürken,  Kıbrıslı Türklerin Kıbrıs Cumhuriyetindeki hakları üzerinden hak iddia ederek Akdeniz’de savaş çığırtkanlığı yapmakta, sadece tüm ada halkının değil bölgedeki tüm insanlığın can güvenliğini tehlikeye atan baş aktörlerden biri olmaktadır.

Bu duruma pasif uyarılar yapan AB, BM ve tüm uluslararası camianın, yaşanacak sıcak savaşın, önlenmediği takdirde, sadece Akdeniz ve Ortadoğu bölgelerini değil tüm dünyayı etkileyeceğinin farkında olmaları gerekir.

 

AKP’nin Kıbrıslı Türkler üzerinden oynadığı oyunlara son vermesi,

ülkemizde sağlanacak çözüm ve barışın sadece Kıbrıslı Türklerin varlığı ve

can güvenliğini değil, tüm dünya barışını sağlayacağını bir kez daha ortaya koyar, adamızda çözüm ve barış için gerekli girişimleri yapmak üzere

tüm ilgili taraflara çağrı yaparız.

 

Selma EYLEM

Başkan

Yönetim Kurulu (a.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here