Eğitime Destek Kampanyamızla Geleceğimize Umut Olduk

0
390

KTOEÖS-ÖYAK olarak pandemi döneminde online eğitime erişemeyen ihtiyaçlı öğrencilerimize cihaz alımı hedefiyle ortak başlattığımız “Eğitime Destek Kampanya”sını 16 Kasım 2020 tarihinde sonlandırmış bulunmaktayız.

Bu süreçte kampanyamıza destek veren tüm kurum ve bireylere eğitime erişemeyen öğrencilerimiz adına teşekkür ederiz. Kampanyamız süresince 408,505 TL, 25 adet tablet ve 1 adet laptop bilgisayar bağışı yapılmıştır.

Kamusal eğitimin bir kez daha öneminin ortaya çıktığı bu dönemde, fırsat eşitsizlikleri ne yazık ki öğrencilerimiz arasında yaşanmaya devam etmektedir. Okullarımızda tek kuruşluk bütçe oluşturulmamıştır. Sendikamızın her zaman vurguladığı ve savunduğu herkese ücretsiz, nitelikli, bilimsel ve kamusal eğitim mücadelesi çerçevesinde fırsat eşitsizliği ile yüzleşen ihtiyaçlı öğrencilere eşitsizliği bir nebze ortadan kaldırmak ve online eğitimde yaşadıkları zorlukları aşmak adına bizimle birlikte eğitimden yana taraf olan kurum ve bireylerin desteğiyle toplamda 370 adet tablet ve 1 laptop, okul idarelerimiz, rehber öğretmenlerimiz ve okul temsilcilerimizin çalışmaları ve tespitleriyle öğrencilerimize ulaştırılmak üzere okullarımıza teslim edilmiştir.

KTOEÖS ve ÖYAK işbirliğiyle başlatılan ve tamamlanan “Eğitime Destek Kampanyası”na katkı koyan kurum ve bireyleri kamuoyuna açıklar, bir kez daha teşekkür ederiz:

 1. Cumhuriyetçi Türk Partisi
 2. Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği
 3. Hüseyin Kara
 4. Ayten Belet
 5. Nedret Özkal
 6. Huri Özkal
 7. Mustafa Tuncel
 8. Mehmet Civa
 9. Sema Kabataş
 10. Gülay Osmanlar
 11. Gürkan Karabardak
 12. Nügen Duru
 13. İnanç Öney
 14. Güldane Özçoban
 15. Emine Yağcı
 16. Mehmet Karamanoğlu
 17. Zahide Tel
 18. Tezin Canpolat
 19. Ercan Sevengül
 20. Suna Gök
 21. Aysel Sezgin
 22. Nezife Saka
 23. Yağmur Solyalı
 24. Büge Ünveren
 25. Nurcan Barbaros Alptuğ
 26. Öykü Akaydın
 27. Aziz Akaydın
 28. Ali Gülsevenler
 29. Fevzi Üzmen
 30. Nilüfer Beray Muratlar
 31. Raif Asvaroğlu
 32. Hülya Erçağ
 33. Nazife Uçar
 34. Kemal Tezay
 35. Nurgül Atamert
 36. Jale Binboğa
 37. Behice Saçıldı
 38. Soner Erdem Üzmen
 39. Melek Özant
 40. Nazan Ökçün Bülbülcü
 41. Şafak Afşin
 42. Yonca Oktunç
 43. Derviş Beyit
 44. Alev-Hüseyin Sakallı
 45. Ali-Serap Manavoğlu
 46. İdil-Hasan Arca
 47. Fide Tuğaç

 

İçinde bulunduğumuz bu olağan dışı durumda kamusal hizmetlerin geliştirilmesinin ne kadar elzem olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Yöneticiler ve hükümetler tarafından kamusal eğitime gerekli önem ve yatırımın yapılması; 40 kişilik sınıflar yerine 20 kişilik sınıflarda seyreltilmeden her zaman verimli sınıf ortamlarının yaratılması; devlet bütçelerinden seçimlere, sermayeye yapılan milyonlarca TL’lik katkı ve destek yerine geleceğimizi yetiştirdiğimiz okullarımızda çağdaş, laik, nitelikli eğitimin sağlanması için gerekli destek ve katkıyı yapmaları çağrımızı yineler, ülkemizde kamusal eğitimi güçlendirmek için mücadelemizi sürdüreceğimizi bir kez daha vurgularız.

 

 

Ozan ELMALI

Mali Sekreter

Yönetim Kurulu (a.)

PAYLAŞ
Önceki İçerikMARAŞ HAKKINDA ORTAK AÇIKLAMA
Sonraki İçerik