Eğitimdeki Sıkıntılar Her Geçen Gün Artmaktadır !

0
323

Sendikamız kadro ve altyapı eksikliği bulunan okullarda açıklama yaparak hem o okulda hem de o bölgedeki okullarla ilgili sıkıntıları kamuoyuyla paylaşmaya devam ediyor.

Bu çerçevede;

18 Ekim 2019, Cuma 19 Mayıs TMK’da yaptığımız açıklamayla bu okulumuzda ve Girne bölgesindeki okullarda yaşanan sorunları,

21 Ekim 2019 Pazartesi Erenköy Lisesinde 1 günlük uyarı grevi ve açıklamayla İskele-Karpaz bölgesindeki okullarımızda yaşanan sorunları,

22 Ekim 2019, Salı günü ise Canbulat-Özgürlük Ortaokulunda yaptığımız açıklamayla bu okulumuzda okullar açıldığından beri matematik öğretmeni eksikliği yaşandığından derslerin boş geçtiğini, hem de Mağusa bölgesindeki tüm okullarımızda yaşanan sorunları diler getirdik.

Hemen hemen tüm okullarımızda müdür, muavin,  öğretmen, bölüm şefi, atölye şefi, sekreter, hademe kadroları eksikliği yaşanmakta, bakanlık hala daha çözüm üretmemektedir.

Yabancı ülkelerden gelen ve ne Türkçe, ne İngilizce bilen ve oryantasyona tabi tutulmasan okullarımıza kaydı yapılan öğrencilerimizin okullarımızda sayısı artmasına rağmen bakanlık bu konuyu da çözümsüz bırakmaktadır.

Özel eğitime gereksinim duyan öğrenci sayıları da artış göstermesine rağmen bu konuda yasal düzenleme yapılıp özel eğitim kadrosu açılıp atanmadığından bu öğrencilerimizin de eğitim hakları ellerinden alınmaktadır.

Eğitim bakanlığına ve hükümete iverdi olarak eksik kadroların ve altyapıların tamamlanması, acilen okul yapımı için girişimde bulunması, yasal sorumluluklarını yerine getirmesi için göreve davet ederiz.