EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARINA AÇIK MEKTUP

0
71

 

Sn. Ali Yönel

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı

Müsteşarı;

 

“Öğretmen Nakil Tüzüğü” ile ilgili ortaya çıkan sorunlar çözülmediğinden dolayı, bu yılki öğretmen nakilleri daha önceki yıllarda uygulanan düzenleme ile yapılmış ve nakiller zamanında bitirilmiştir.

 

Nakiller sonrası ana ve ilkokullarla ilgili 41, orta, lise ve mesleki teknik okullarla ilgili 76 öğretmen ihtiyacı tespit edilmiş olup, karşılıklı mutabakatla bu ihtiyaçlar kayıt altına alınmıştır. Söz konusu öğretmen nakil listelerinin ve münhal yerlerinin Kamu Hizmeti Komisyonu’na resmen bildirilerek işlemlerin okullar açılmadan tamamlanması gerekirken, anlamsız bir şekilde hükümetiniz tarafından geciktirildiğini gözlemlemiş bulunmaktayız. Bugün itibarı ile münhal yerler ile ilgili yetki talebinin gerçekleşmesi durumunda bile, sınavların duyurulması ve öğretmenlerin seçimi ile ilgili süreçten dolayı okulların öğretmensiz açılacağı bir gerçekliktir. Anlaşılan odur ki, hükümetimiz devlet okullarını gözden çıkardığı gibi sorunlu bir eğitim yılı açılışı yaratarak çocuklarımızın özel okullara kaymasına yönelik çok kirli bir siyaset izlenmektedir.

 

Konu ile ilgili olarak okul aile birlikleri ile birlikte bu kirli oyunlara çocuklarımızı ve eğitimi alet ettirmeyeceğimizi vurgular, okullar açılmadan sorunu çözmek için en kısa zamanda aşağıda gündem olarak belirtilen konularla ilgili teknik kurulun toplanmasını talep ederiz.

 

Saygılarımızla,

 

Mehmet Taşker                                                               Şener Elcil
KTOEÖS                                                                             KTÖS
Genel Sekreteri                                                               Genel Sekreteri

Gündem: Öğretmenler Nakil Tüzüğü
                  Öğretmen Münhalleri