“Efendiler katlettiğiniz demokrasi bir gün size de lazım olur”

0
84

UBP-DP DEMOKRASİSİ !!

            Yaptığı kötü icraatlarla ülkemizde demokrasiyi, refahı ve mutluluğu ortadan kaldıran UBP-DP azınlık hükümeti kendilerine karşı duran ve direnen örgütleri susturmak, baskı altına almak için yeni  adımlar atmaya hazırlanmaktadır. Profesyonel sendikacılığı ortadan kaldırmak için  yasa tasarısı hazırlanması,  sendikalara her platformda saldırması hükümetin   demokratik kitle örgütlerine karşı saldırıya geçtiğinin göstergesidir.

Örgütlerimiz, demokrasi düşmanı UBP-DP hükümetine şu sözü hatırlatır “Efendiler katlettiğiniz demokrasi bir gün size de lazım olur”. Bir taraftan  işyerlerinde örgütlü bulunanları örgütlerinden istifa ettirme çabası içinde olurken bir başka taraftan toplu sözleşme talep ettikleri için işlerinden atılan çalışanların ortaya koyduğu direniş görmezden gelinmektedir.

            Direnen, eylem yapan, eleştiren sendikaları profesyonellikleri ortadan kaldırarak susturma çabaları faşist bir anlayışın ürünüdür.

Geçmişte de aynı yöntemlerle saldırılar yapılmıştır. Sayın Bakanı 70 kişiyi nereden bulduğunu açıklamaya davet ederiz. Defalarca uyararak yaptığımız çağrıyı yineliyoruz. Partililerinize hizmet için işe gitmeden maaş alanlara hesap sormak,  kamuda çalışmalarını sağlamak sizlerin görevidir.

Örgütlülüğe, örgütlenmeye saldırmak için yaptıklarınızı halkımız yutmayacaktır.

Demokrasi farklı düşünenlere tahammül etmektir, yok etmeye çalışmak değildir. Temiz, dürüst toplumu yaratmak erdemli bir duruş gerektirir. Aba altında sopaya karnımız toktur.

 

            DEV-İŞ                      KTAMS                      KTOEÖS             KOOP-SEN          GÜÇ-SEN

 

Örgütler Adına

Ahmet Kaptan

KTAMS Başkanı