Dome Hotel Çalışanlarındır, Çalışanların Kalacaktır!

0
76

16 Ocak 2019 tarihinde Sendikal Platform olarak Dome Otel önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdik.

Ortak açıklamada, Başbakanın göreve geldiğinden beri otelin sözleşmesinin uzatılması konusunda ‘gelecek hafta’ diye sürekli söz verdiğini ancak aradan 8 ay geçtiği hatırlatılırken, Dome Otel’in Kıbrıslı Türklerin en büyük başarılarından biri olarak tarihe geçtiğinin altı çizildi.

Eylemde Türk-Sen Başkanı Arslan Bıçaklı, KTÖS Başkanı Şener Elçil ve Dome Otel Yönetim Kurulu Başkanı  Bayram Karaman birer konuşma yaptı.

BIÇAKLI: “UBP SARAYÖNÜ’NDEKİ VAKIF BİNALARINI KULLANIYOR. HANGİ İHALE İLE ALDILAR?”

Bıçaklı konuşmasında “Memlekette bir Kıbrıs sorunu bir de Dome sorunu meşhur oldu. Vakıfların başka işi yok mu? 23 tane ihalesiz kiralanmış mal var, onlara neden ses edilmiyor? Saray Önü Meydanında iki tane bina var, ikisini de UBP kullanır, bunları hangi ihale ile aldınız? Yalan dolanla ülke yönettiniz. Saray Otel nerede? Mimoza Otel nerede? KTHY nerede? Bunlara cevap verin” ifadelerini kullandı.

KARAMAN: “BİZ KİRALIK DEĞİLİZ”

Eylemde konuşan Dome Otel Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Karaman da Sendikal Platform’un desteğine çok teşekkür etti. Karaman “Biz kiralık değiliz, 10 yıldır oteli yönetiyoruz. Birlikte ürettik, çalıştık, kazandık ve paylaştık. Burasının özelleştirilmesini isteyenler bunu duysun” dedi.

ELCİL: “ZORLU TÖRE MAKAM ARABASI İLE BASIN AÇIKLAMASI YAPMAYA GELDİ”

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil de eylemdeki konuşmasına, aynı saatlerde Dome önünde eylem yapmaya gelen UBP’yi eleştirdi. Elcil “Meclis Başkan yardımcısı Zorlu Töre makam arabası ile eyleme geliyor. Devletin makam aracı ile. Bu devletin çalınmasıdır, politik hırsızlıktır. Bunu protesto ediyorum” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here