Ders Kayıplarını Gidermek İçin Gerekeni Yapmaya Hazırız

0
1366

Ders Kayıplarını Gidermek İçin Gerekeni Yapmaya Hazırız

       Bakanlar kurulunun Coronavirüs nedeniyle yayılma riskini azaltmak için aldığı tedbirler arasında okulların 22 Mart’a kadar kapatılması kararı da bulunmaktadır. Bundan dolayı bir süre eğitimde kesinti ve ders kayıpları yaşanacaktır.

       Sendikamız bakanlıkla istişare ederek ders kayıplarını gidermek üzere gerekeni yapmaya hazır olduğunu, ders kayıplarını gidermek üzere yapılacak takvim çalışmasına destek vereceğini, öğretmenlerimizin özveriyle çalışmaya hazır olduğunu bildirmiştir.

      Tüm dünyada yayılmakta olan bu virüse karşı alınması gereken tedbirlerle ilgili okullarımız kapatılmadan önce özellikle öğrencilerimize yönelik bilinçlendirme çalışmaları yapılmış olsaydı daha etkili olacaktı. Okullar açıldıktan sonra düzenlenecek bilinçlendirme seminerleri yararlı olacaktır. Bunun yanında, yazılı, görsel basın ve sosyal medya aracılığıyla artırılacak kamu spotları toplumumuzda paniğe kapılmak yerine bilinçli hareket edip gerekli önlemleri almayı sağlayacaktır.

     Kalabalık ortamların yayılma riskini artırdığı gerçeğinden yola çıkarak sinema, tiyatro, konserler iptal edilirken gece kulüpleri, toplu ibadet yerleri, bet ofisler, internet cafeler, casinolar neden hala açık tutulmaktadır? Oralarda risk yokmudur?

      Açıklanan bazı ülkelerden gelenlerin hava, kara ve deniz kapılarından ülkeye girişi yasaklanırken bunların dışındaki ülkelerden gelenlerde risk yok mudur? Hükümetin bunları da gözönünde tutarak tedbirleri artırması gerekmektedir.