CTP-DP Halkın Hükümeti Değildir

0
81

 Seçimlerden önce halkı kandırarak oyları alan ve hükümet kuran CTP/BG – DP/UG bataklığın ortasına doğru hızla yürümektedir. Dayatma paketi kabul etmeyeceklerini, özelleştirme adı altında peşkeş çekilen Kıbrıslı Türklere ait malları geri alacaklarını açıklayan, kitapçıktan, programdan bahseden yeni hükümet UBP’nin yolunda ilerlemektedir. Bu hükümet da öğretmenden, doktordan tasarruf yapan, müşavirler ordusu yaratmaya devam eden ayrıcalıkları koruyan çalışanların haklarını budayan ve her gün zam yaparak halkın ümüğünü sıkan, nefesini kesen bir hükümete dönüşmüştür. 

İşsizliğin çoğaldığı, adaletsizliğin arttığı, alım gücünün % 40’larda gerilediği, çaresiz kesimlere elektrik, benzin, mazot ve temel tüketim maddelerine otomatik zam yapmaya devam edilmektedir. Çaresiz, fakir kesimlere yüklenen bu yükün kaynak yetersizliğinden değil sadece ekonomik tercih meselesi olduğu açıktır. Elektrikte ödemeyen ayrıcalıklıların faturasını bile çaresizlikten kıvranan, geçim derdine düşen halka bindirmişlerdir. 

Halkın vicdanında mahkûm edilmeye başlayan CTP-DP hükümeti hızla halkını yok oluşa sürüklerken, kendisi de tükenmektedir. Fakirleştirilen yıllardır tek kuruş artış almayan emekçilerin halkın dayanacak gücü kalmamıştır. İkiyüzlü, yalan siyaseti yaparak iktidar olanlar halkımızın ölüm fermanı dayatma paketin arkasında olduğunu söylemektedir. Kendi yaptıkları yasalara uymayarak öğretmenlerin hazırlık ödeneğini bile gasp etmişlerdir. Daha güzel günler vaat ederek hükümet olanlara halkımız da, öğretmenimiz de gereken dersi verecektir. Eşekli eylemlerle ZAM protestosu yapanlar bu gün halkı eşek yerine koymaktadır. 

 

Tahir GÖKÇEBEL

         Başkan

Yönetim Kurulu a.