Çekin Kanlı Ellerinizi Çocuklarımızın, Kadınlarımızın, Halklarımızın Üzerinden

0
69

Ortadoğu’da yaşananlar yine yüreğimizi parçalıyor. Suriye’nin İdlib kentinin güneyinde bulunan Han Şeyhun beldesinde yüzlerce masum insan yine katledilmiştir.

Emperyalist güçlerin bölgeyi paylaşma planları ve bundan çıkar medet umanlar halklara, kadınlara, çocuklara savaş, kan, acı, gözyaşı, sefalet yaşatmaktadır. Tüm bu oyun içinde aktif rol oynayanları da, kendi iktidar kavgası için acımasızca kan dökülmesine fırsat verenleri de kınıyoruz.

Bu kanlı savaştan kaçmak zorunda kalıp mülteci durumuna düşen, Akdeniz’de ölümü göze alan, kıyıya ulaşabilenlerin ise  açlık, sefalet ve insanlık dışı koşullarda yaşamak ve sermayeye uşaklık etmek zorunda kaldığı bu rezil durumu pazarlık konusu yapan sözde medeniyeti kınıyoruz.

Ortadoğu’da tanık olduğumuz bu durum karşısında ise ülkemiz Kıbrıs’ta çözüm ve barışa odaklanıp gerçekleştirilmesi için azami çaba sarf edileceğine, petrol ve doğal gaza daha fazla ilgi gösterilmesini kınıyoruz.

Birleşik Kıbrıs’ı gerçekleştirmek ve barış içinde yaşamayı hedeflemek yerine Kıbrıs’ın kuzeyini mafya düzenine döndürüp, kumarhane, gece kulübü cenneti haline getirip, şimdi de vatandaşlıklarla Kıbrıs sorununu içinden çıkılmaz hale getirip halk arasında da gerginlik yaratan, dayatma politikalarına boyun eğenlerin  bu düzeni sürdürme çabalarını kınıyoruz.

Yanı başımızda yaşanan bu dramı Sn Akıncı ve Sn Anastasiadis iyi değerlendirmelidir. Her iki lider de Kıbrıs’ta kalıcı bir barışa gidecek adımı bir an önce atmazlar ise tarih onları affetmeyecektir.

Biz Kıbrıslılar ülkemizde ve dünyada barış içinde yaşanmasını istiyoruz.

Tüm savaşları, yaşatılan acıları kınıyor ve emperyalist güçlere haykırıyoruz:

“Çekin kanlı ellerinizi çocuklarımızın, kadınlarımızın, halklarımızın üzerinden”.

 

Selma EYLEM

Başkan

Yönetim Kurulu (a.)