Boyun Eğmeyeceğiz

0
163

Değerli Halkımız, 

İşbirlikçi UBP sözde iktidar koltuğuna oturduğu günden itibaren ülkemiz insanlarına ekonomik ve sosyal olarak zulüm etmektedir. Bir taraftan AKP’nin dayatma paketleri ile ekonomik olarak halkını fakirleştirmekte ve özelleştirmeye alabildiğince hız vermektedir. Diğer taraftan ise üretimi ve üreticiyi batma noktasına getiren işbirlikçi UBP iktidarı, bunlarla da kalmayıp zaten kıt kaynakları olan ülkemizi pervazsızca sorma gir hanına çevirerek, vatandaşlıklar dağıtılmaya devam ediyor.  

Ülkesinin ve gençliğinin geleceğinden endişe duyan örgütlerimiz ve siyasi partilerimiz,

1-İşbirlikçi UBP’nin zulmü Kıbrıs Türk toplumunu yok oluşa sürüklemektedir. Zulümler bitirilene kadar,

2-AKP’nin Kıbrıs Türk toplumunu yok etmeyi hedefleyen paketlerini dayattığı siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel ve demografik her türlü dayatmaları ve özelleştirmeleri engelleyene kadar, 

3-Kıbrıs Türk toplumunun kendi kendini yönetme iradesi tesis edilene kadar, 

4-Kıbrıs sorunu kısa sürede Birleşmiş Milletler kararları temelinde federal bir çözüme kavuşana ve Kıbrıslı Türkler uluslararası alanda yerini alana kadar mücadele ilkeleri ile “Toplumsal Varoluş Hareketini” kurmuştur.

Bizler;

Adalet, hakça bir düzen, emeğin yüceltilmesi, demokrasi, siyasi irade, eşitlik, özgürlük, çevre, üretim, varoluş, barış, çağdaş bir ülke için yan yana duracağız. Başarana kadar ayakta, kazanana kadar sokakta olacağız. 

Bugün buradayız, çünkü ülkemiz artık koltuk uğruna pervazsızca dağıtılan vatandaşlıkları taşıyamıyor. UBP koltuk için 2009 yılında 936, 2010 yılında 635, 2011 yılında 1421, 2012 yılında 1955 ve 2013’ün ilk 15 gününde 150 kişiye vatandaşlık verdi. Yani toplamda 5100 kişi. 

Dün olduğu gibi bugün de bizler gerek ekonomik olarak yok edilmemize, gerekse demografik yapımızın daha fazla değiştirilmesine seyirci kalamayız. Kıbrıs Türk toplumunun kendi kendini yönetme iradesi yeniden tesis edilinceye kadar, mücadeleyi halkımızla birlikte sürdüreceğiz. Asla AKP dayatmalarına ve özelleştirme girişimlerine boyun eğmeyeceğiz. Asla demografik yapımızın değiştirilmesine seyirci kalmayacağız. Saldırı büyüktür, direnç de halkımızla birlikte büyütülecektir. 

 

Toplumsal Varoluş Hareketi adına

KTAMS Başkanı

   Ahmet Kaptan