“Bizde ne varsa sizde de olacak” zihniyetiyle AKP Faşizmi Fikir, Vicdan ve Temel İnsan Haklarına Saldırmaktadır

0
234

“Bizde ne varsa sizde de olacak” zihniyetine uygun olarak AKP faşizmini adamıza taşıyan zihniyet, fikir, vicdan ve temel insan haklarına saldırmaya devam etmektedir.

Türkiye’de yüzbinlerce aydını, gazeteciyi, yazarı, düşünürü ve yurtseveri suçsuz yere hapse atıp, susturmaya çalışan zihniyet aynisini kuzey Kıbrıs’ta da uygulamaya koymuştur. Evinde kitap ve yayın bulundurmaktan yurtsever insan Bengül Gargınsu baskına uğrayıp özgürlüğü kısıtlanarak hapse atılmıştır. Geçtiğimiz yıl 22 Ocak’ta Afrika Gazetesi’ne yapılan linç hareketini organize edenler yine devrededirler.

Yurtseverlere suç uydurarak özgürlüklerini kısıtlayıp, susturmaya çalışan faşist AKP zihniyeti kuzey Kıbrıs’ta aktif olarak senaryolarını uygulamaya koymuştur.

            Bu çerçevede kuzey Kıbrıs’ta düşünceyi, kitabı, yayını suç sayan anlayıştaki yasaların değiştirilmesi için dörtlü hükümete çağrı yaparken, suçsuz yere özgürlüğü kısıtlanan Bengül Gargınsu arkadaşımıza destek olmak, AKP faşizmini lanetlemek için 14 Mart Perşembe günü saat 08.30’da Lefkoşa Mahkemeler önünde tüm yurtseverleri buluşmaya davet ederiz.

 

Saygılarımızla.

 

Sendikal Platform 

 


Sendikal Platform Üyesi Sendikalar:

KTOEÖS, KTÖS, DEV-İŞ, ÇAĞ-SEN, GÜÇ-SEN, KTAMS, DAÜ-SEN,

DAÜ-BİRSEN, KOOP-SEN, BES, BASIN-SEN, TÜRK-SEN, HAVA-SEN,

EL-SEN, TEL-SEN,  TIP-İŞ, EMEK-İŞ