Barış’a Ortak Çağrı

0
70

1 Eylül Dünya Barış Günü  dolayısı ile örgütlerimiz Barış’a bir kez daha vurgu yaparak, bölgemizdeki savaşlara ve saldırılara karşı halkların kardeşliği şiarını yükseltecektir.

Ülkemizin de içinde bulunduğu Ortadoğu coğrafyasında geçmişten çok daha yoğun saldırılar ve katliamlar yaşanmaktadır. Filistin’de, Irak’ta ve Suriye’de silah tekellerinin ve egemen devletlerin yarattığı güçler masum insanların canını almaya, yıkım ve katliamlar gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Bu katliamların durması ve bir daha yaşanmaması için barış ve demokrasi mücadelesi vermek, savaşlara karşı  direnmek her zamankinden çok daha önemlidir.

Özellikle Filistin, Suriye, Irak ve ezilen tüm halkların yanında yer almak için, Kıbrıs’ta ve tüm dünyada barış mücadelesini yükeltmek için, sermayenin  egemenliğine karşı emeğin birlikteliğini savunmak için, TC’nin Troyka’nın hegemonyasına ve ekonomik paketlerine karşı direnişi yükseltmek  için  1 Eylül’de alanlarda yer alacağımızı tüm kamuoyuna duyururuz.

Bununla ilgili olarak örgütlerimiz 29 Ağustos Cuma saat 10:00’da ara bölgede Ledra Palace Hotel karşısında bulunan Home for Cooperation’da ortak bir basın açıklaması düzenleyeceklerdir.

1 Eylül Pazartesi akşamı ise, tüm demokratik kitle örgütlerinin, birey ve aktivistlerin katılımına açık olacak şekilde Büyük Han yanında yer alan Lefke Hanı’nda saat 19.00’da eylem ve etkinliğimiz gerçekleştirilecektir.

 

Kamuoyuna saygılarımızla,

KTÖS, KTOEÖS, PEO, Dev-İş, KTAMS, BES

 

*Bu çağrı WFTU (Dünya Sendikalar Federasyonu) üyesi sendikalar tarafından yapılmaktadır.