Ayrıcalıklıların Hükümetisiniz

0
116

 

Paketleri ortadan kaldıracağım diyerek halktan onay alan, CTP-BG ve DP-UG yalan üzerine hükümet kurmuşlar, yalan üzerine TC Elçiliği ve paketleriyle kol kola hükümet yolculuğuna devam etmektedirler.  Ayrıcalıklılara hizmet etmeye devam eden bu Hükümet toplumun, emekçilerin haklarını gasp etmeye devam etmektedir.

 

Devlet okulları 2. döneme başlayacaktır. Binlerce öğretmen işsiz, okullar öğretmensiz açılacaktır. Geçiciliği kaldırdık diyerek torpille geçici öğretmen alınmaktadır. Öğretmen hakları gasp edilmiştir.  Tüm ihtiyaçlı alanlara atama yapılmayarak okullar kaderine terk edilmiştir. Yetki alındı müdürler, muavinler, denetmenler atanacak açıklamasına rağmen adım atılmamıştır. Müdürü, muavini, atölye şefi, bölüm şefi, sekreteri, hademesi olmayan okullar eğitime başlayacaktır. Temel sorunlarını aylarca çözemeyen Mili Eğitim ve Spor Bakanlığı güya ŞURA yapıp sorunlara  çözüm bulacaktır !!!!

 

Öğretmenler arasında adaletsiz, farklılıklar yaratılmıştır. 2008 ve 2011’den sonra giren öğretmenlerin hakları gasp edilmiştir. Birçok halkının gasp edilmesi yanında, yarı yarıya maaşı düşürülen öğretmeni geç atayarak, Hazırlık Ödeneğini ödemeyerek tam bir VİCDANSIZLIK sergilenmektedir. Aynı yasayla, savcılık görüşü de alınarak UBP’nin bile ödediğini yasal engel var diyerek ödemeyen bu hükümet HIRSIZ gibi davranmaktadır.

 

Ayrıcalıklılara kaynak aktaran mevcut hükümet, çalışanların tüm haklarını budayarak geçim ve gelecek derdine düşmesini sağlamıştır. Kıbrıs’ın kuzeyini kumar, fuhuş, uyuşturucu, kaçakçılık, gazino, bahis, mafya, kara para cehenneminden kurtarmak yerine teşvik etmektedir. TC Elçiliğinin misyonerlik faaliyetleri için, külliye için, din istismarcıları ve yağma düzen için para bulunmaktadır.

 

Ekonomide %65-70 kayıt dışı var diyenler, hatırlı şirketlerin vergisini bağışlamıştır. Dövizin şahlandığı bu günlerde fakir halk borcunu ödeyemezken, emlak alabilirmiş gibi emlak stopajlar bazı şirketler için %3’e düşürülmüştür. Hiç bir üründe ucuzlama yaratmayacak şekilde KDV oranları bazı tüccarların karına halel gelmemesi için düşürülmüştür. Kriz ortamında esnaf batarken büyük şirketler paravan şirketçikler kurmaya teşvik edilerek, kaçak işçi çalıştıran bu paravan şirketlerin teşvik primi alması sağlanmıştır. Üretene, hizmeti verene değil aracı şirketlere doğrudan teşvik ödenmektedir. Sanki kriz sadece halk için gelmiştir.

 

Soruyoruz: Mali protokol görüşmeleri ne oldu? Kriz var diyorsunuz Öğretmen haklarını budarken sendikalarla halkı krizden çıkaracak hiç bir diyalog kurmuyorsunuz, peki SERMAYE ile bu al gülüm ver gülüm niye? Yoksa krizden emekçiler, halk etkilenmez mi? Halk için, emekçiler için hangi önlemi aldınız? EMEK EN YÜCE DEĞER Mİ?

 

 

Tahir GÖKÇEBEL

Başkan                                                                                                                                                                                                             Yönetim Kurulu (a)