Askerlik Yasasındaki Değişiklik Yeterli Değildir

0
153

Her şanlı törende gençliğin gelecek olduğunu ortaya koyan hükümet ve meclis, maalesef icraatlarda gençliğe darbe üstüne darbe vurmaya devam etmektedir.

Son geçirilen askerlik yasası olumlu olması yanında adaletsizlik, öngörüsüzlük ve pısırıklık izleri taşımaktadır. Bu yasa ile gençlerin meslek liselerine yönlendirilmek istenmesi olumlu olsa bile soruyoruz: “Atölyeleri kapatan, uygulanan modüllerde henüz kitabı, müfredatı, öğretmeni, muavini, müdürü, atölye şefi eksik, okul bütçesi sıfır mesleki teknik okulları bitirilmeye, kapatılmaya uğraşılırken, yasalar kaçak işgücünü teşvik ederken, iş bulamayacak, bulsa bile asgari ücret ve göç yasası içerisinde iş-maaş garantisi olmayacak gençler, meslek liselerine gitse ne olacak? Hiç düşünülmüş müdür?”

Diğer yandan liselere giden, üniversitelere giden öğrencilerin ne günahı vardır? Bu yasa, bu gençlerin de hakkını temsil etmeliydi. Askerlik yasasını da yüzünüze gözünüze bulaştırdınız. Vicdani ret içermeyen, adaletsizlik yapan, gençleri bölen, ayıran yeni bir yasa yaptınız. Rejimin size çizdiği sınırlar içerisinde halk yerine rejim sahiplerine hizmet ettiniz.

Sn. Milletvekilleri, Sn. Bakanlar, biz sizden Askerlik yasasını düzeltmenizi ve Göç Yasasını kaldırmanızı bekliyoruz. Biz sizden gençleri bir kez daha bölen-parçalayan uygulamalar istemiyoruz! Askerlik yasanızı bir kez daha gözden geçirmeye davet ediyoruz. Sizlerden onurlu ve dik durmanızı bekliyoruz. Unutmayın, tek tek yaptıklarınızdan da, yapmadıklarınızdan da sorumlusunuz.

Gonnara mı yiyorsunuz?

Tahir GÖKÇEBEL
Başkan
Yönetim Kurulu a