8-17 Ekim 2014 – Sayı 22

0
129

kAPAK 22

 

 

5 EKİM DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ ORTAK RESEPSİYONUMUZ GERÇEKLEŞTİ

016

5 Ekim Dünya Öğretmenler gününde milyonlarca öğretmenle birlikte “Herkese Nitelikli Eğitim” çağrısını ülkemizde de Eğitim Enternasyonali üyesi öğretmen sendikaları KTOEÖS, KTÖS ve DAÜSEN olarak gerçekleştirdiğimiz ortak resepsiyonumuzla dile getirdik.

Resepsiyona üyelerimiz, sivil toplum örgütü temsilcileri, basın mensupları, yabancı misyon ve siyasi parti yetkilileri, güney Kıbrıs’tan ise ilkokul öğretmen sendikası POED genel sekreteri ve İşçi Sendikası PEO’dan temsilciler katıldı.

Başkanımız Tahir Gökçebel resepsiyonda söz alarak dünya öğretmenler günü vesilesiyle, siyasetçisinden, bakanına, öğretmeninden velisine, toplumun tüm kesimlerine seslenerek : “Okullarımız, çocuklarımız ve geleceğimiz hepimizindir, gelin birlikte eğitimimize sahip çıkalım!” mesajı verdi.

Resepsiyonda ayrıca Eğitim Enternasyonali’nin 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü vesilesiyle yayınlamış olduğu Nitelikli Eğitim kampanyasıyla ilgili film gösterimi gerçekleştirildi.

 

2011 Girişli Öğretmenlerimizle Göç Yasasına Karşı Bisikletli Eylem Gerçekleştirdik

176

2015 yılını yönetim kurulumuz “Öğretmen Hakları” için mücadele yılı ilan etmiştir. Özellikle 2011’den sonra mesleğe giren öğretmenlerimiz için mücadelenin yükseltilmesi kararlaştırılmıştır. Tüm örgütlerle dayanışma içerisinde “Göç Yasası” kaldırılmaya çalışılmaktadır. Örgütsel gücümüzü planlı, programlı bir şekilde bu mücadelenin başarıya ulaşması için zorlayacağız.

Tüm bu amaçlar doğrultusunda başlattığımız mücadelemize 2011 sonrası öğretmenler grev ve eyleme çıkmıştır. 13 Ekim 2014 Pazartesi benzin parası bulamayan öğretmenlerimizle saat 10:00’da sendikamızdan hareket ederek bisiklet eylemimizi gerçekleştirdik. Aynı anda tüm öğretmenlerimizin dayanışması ve bütünlüğü için okullarımızda siyah kurdelelerimizi takarak bu mücadelemizin okullarda farkındalığını arttırdık.

Mücadelemiz burada bitmeyecektir!

Yaşasın onurlu mücadelemiz!

 

Çalışmalarımız – Toplantılarımız

9 Ekim Perşembe, Göç Yasasına Dur De İnisiyatifinin toplantısı gerçekleşti.

10 Ekim Cuma, başkanımız Tahir Gökçebel RİK TV’nin konuğu oldu, gündemi değerlendirdi.

10 Ekim Cuma, Dünya Öğretmenler günü ortak resepsiyonumuz Büyük Han’da gerçekleşti.

13 Ekim Pazartesi, 2011 sonrası öğretmenlerimizle bisikletli eylem gerçekleştirdik. Göç Yasasına karşı öğretmenler arasında yaratılan eşitsizlik ve adaletsizlik vurgulanarak, maliye bakanlığına ve meclise pankart asılarak mücadelemizden yılmayacağımız mesajını verdik.

13 Ekim Pazartesi, SİM TV’de 2011 girişli öğretmenler konuşma programına katıldı.

14 Ekim Salı, Sendikamızın Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi toplandı.

15 Ekim Çarşamba, sendikamız başkanı Tahir Gökçebel Genç TV’nin konuğu oldu.

16 Ekim Perşembe, Sendikamızın Ekoloji Komitesi toplantısı gerçekleştirildi.

16 – 17 Ekim tarihlerinde sendikamız Yürütme ve Yönetim Kurulu üyeleri Mağusa Bölgesi okullarını ziyaret etti.

 

 

DUYURULARIMIZ

 

 

KTOEOS Poster Dayanısma Yemekleri

 

 

yunanca dil kursu KTOEOS