HIRSIZLAR, YAĞMACILAR DURDURULMALIDIR!

0
33

Atanmış UBP-DP-YDP Hükümeti aldığı talimat gereği ülkedeki kamu kaynaklarını yeşil sermayeye peşkeş çekmek için yoğun çalışmalarını sürdürmektedir. Kıbrıs Türk Toplumunun dünyadan tecrit edilerek oluşturulan bu ucube, hukuk dışı rejim yandaşa rant kapısı durumuna getirilmiştir. Oluşturulan bu yapı Kıbrıs Türk Toplumunun çıkarları için değil, ülkenin kaymağını paylaşanlar için çalışmaktadır. İradesini Kıbrıs Türk Toplumundan almayan, basiretsiz hükümetler bu ihanetin örtüsü durumuna gelmiştir.

Yasa ve Anayasayı, kuralları yok sayarak; kamu kaynakları ihalesiz, kuralsız,bağış adı altında yağmalanmaktadır. T/T Şirketine sağlanan(60 Milyon Euro) 3 milyarlık kıyak halkın cebinden çalınmıştır. Yabancı şirketlerin bu ülkede neden , hükümetlerle kol-kola oldukları da bir kez daha görülmüştür. Kıbrıs Türk Toplumunun ihtiyaçları için değil, tamamen kendi çıkarları için üst yönetimin ihtiyaçlarına bağlı paketler, projelerle bu ülkeye nasıl çöreklendikleri bir kez daha ortaya çıkmıştır. Altın yumurtlayan Hava Limanına el koyan, gereklerini yapmayan ve hükümet tarafından sürekli korunan bu anlayış halkın cebinden çalmaya teşvik edilmektedir.

Meclisten geçirilen Kamu İhale Yasası , TC yetkilileri ile imzalanan protokollerin amacı bir kez daha anlaşılmıştır. Din, tarikat, vakıfların çabalarının; sendikalara, örgütlere saldırıların; özelleştirilmelerin, eğitimde , sağlıkta yapılanların hepsi bu soygun düzenini sorunsuz hale getirmek için yapılan çabaların olduğu anlaşılmıştır.

Pahalılık karşısında ‘‘asgari ücretliye artış yapamam’’, ‘‘Göç Yasalılara artış yapamam’’ diyen hükümetin kimlere ne verdiği daha net anlaşılmıştır. Tam bir hukuksuzluk, usülsüzlük, yolsuzluk örneği sergileyerek halkın cebinden şirketlere aktarmaya devam edilmesinin gerçek nedeni görülmüştür.

Buraya monte edilen casinolar,bankalar,üniversiteler, gece kulüpleri, şirketler halkın kanını emerken katma değer yerine mafya,uyuşturucu, kaçakçılık,suç üretmekte çevreyi, ormanları,sahilleri,kaynakları yağmalamaktadır.

   Bir çok kamu malının nasıl yağmalandığını halkımız defalarca görmüştür. Her seferinde halka hakaretler edenlerin hükümetlerle nasıl bir ilişki içine girdiğini defalarca tecrübe etmiştir.

Ercan Havalimanının Topluma katkı yapan, gelir getiren bir yerken Halkın Kanını emen bir asalak durumuna gelmesi bu ülkede yaratılan Alt yönetim ve atama, işbirlikçi hükümetler sayesinde Kıbrıs Türk Toplumu yok oluşa sürüklenmektedir. Sıraya DAÜ konulmuştur. Bir-bir Kıbrıs Türk Toplumunun öz varlıkları gasp edilmekte, halk çaresizliğe, göçe zorlanmaktadır.

Kıbrıs’ın Kuzeyi tamamen illegal, suçlu, kaçakçı sığınağı, suç cenneti durumuna getirilmiştir. Halkın güvenliği tamamen ortadan kalkmıştır. Sosyal devlet bitmiştir. Hukuk, sağlık, eğitim, seçimler vs. kavanoz demokrasisinin, kurulan düzenin devamına hizmet edecek şekilde dizayn edilmiştir.TL kullanımına ve siyasi belirsizliğe itilen, dünyadan izole edilen toplumumuz yok oluşa sürüklenmiştir. Bütün zenginlikleri, varlıkları yabancılar tarafından yağmalanmaktadır.

Bütün siyasi partilere, örgütlere çağrımızdır;
KIBRIS KIBRISLILARINDIR deme vakti çoktan gelip geçmektedir.
Birlikte mücadeleyi yükselterek çözüm ve barışı, kendi kendimizi yönetmeyi başarma zamanı gelmiştir. BMBP bu statükoya karşı oluşturulmuştur . Ya bu gün ya da bir daha asla noktasına gelen bu hırsızlık, yağma, işgal, istila düzeni sona erdirilmek için Yurtsever, birlikte mücadele yükseltilmelidir.

 

 

Tahir GÖKÇEBEL

Genel Sekreter

Yönetim Kurulu (a.)