26 Aralık Öğretmen-Toplum Yürüyüşü hk. görüş

1
124

Değerli Öğretmenlerimiz;

Bildiğiniz gibi her yıl 27 Aralık’ta Atatürk’ün Ankara’ya gelişi, yürüyüşü ve mücadelesi sembolize edilerek koşular düzenlenmektedir. Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş, bilimsel, laik, demokratik eğirim, toplum yapısı ve özgür öğretmen gibi birçok değer, içinde bulunduğumuz bu dönemde içi boşaltılarak yok edilmeye çalışılmaktadır.

Ülkemizde de dayatmalarla toplumumuz ve değerlerimizin ortadan kaldırılması çalışmaları sürdürülmektedir.

Bu amaçla;

1-DEMOKRATİK, ÇAĞDAŞ TOPLUM İÇİN
2-NİTELİKLİ, BİLİMSEL, LAİK EĞİTİM İÇİN
3-SAYGIN, AYDIN, ÖZGÜR ÖĞRETMEN İÇİN

büyük bir ÖĞRETMEN-TOPLUM yürüyüşü gerçekleştirmeyi planladık.

Çağdaş, bilimsel ilke ve değerleri bir kez daha ortaya koyacağımız bu yürüyüşü 26 Aralık 2017 Çarşamba günü tüm bölgelerde aynı saatte veya Lefkoşa’da topluca öğrencilerimizle ve tüm toplumla yapmayı yönetim kurulumuz ve son yaptığımız Temsilciler Kurulumuzla tasarladık.

Bu konudaki görüşlerinizi en geç 8 Aralık 2017 Cuma gününe kadar okul temsilcilerimiz aracılığıyla sendikamıza ulaştırmanızı önemle rica ederiz.

 

Saygılarımızla

 

Selma EYLEM

Başkan

Yönetim Kurulu a.

1 YORUM

  1. Sevgili Öğretmen Arkadaşlarım, Sendikacı Dostlarım,

    Demokratik, çağdaş, nitelikli bilimsel eğitim ve bunu sağlayacak aydın, özgür öğretmen şiarınız son derece yerinde ve Kıbrıs için olduğu kadar özellikle Türkiye için son derece yerindedir, üstelik yaşamsaldır. Bunun için sizleri kutluyorum. Bu kararınızın sadece bir yürüyüşle sınırlı olmadığını, hayatın her alanında öncelikle okullarda, programlar, eğitim çevresi, eğitim iklimi,eğitim yönetimi ve eğitim araçlarını da gözeten bir bütünlük içinde ve ayrıca tüm emek örgütlerinin işbirliğini sağlayan bir tutumla alındığına inanıyorum. Dilerim bu eyleminiz bir örnek oluşturur. Böylece Türkiye’de de etkili mücadele ortaklığı en kısa sürede oluşturulur. Sizleri tekrar kutlarken başarı dileklerimi sunarım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here