22 – 31 Aralık 2016 – Sayı 94

0
58

TORPİL Hükümeti

torpil-hukumeti

Devlet okullarına kaynak, kadro, bütçe yoktur denilmektedir, ancak adam kayırma, kişiye özel ihtiyaç olmadan, suni ihtiyaçlar yaratılarak birilerinin gelinidir, birilerinin torunudur diye bugün ihtiyaç olmadan görevlendirme ve nakil için kadro yaratmada sınır tanınmamaktadır. Bugün yasadışı olarak, olmayan kadroya nakil yapılan eski cumhurbaşkanının torunu, sayıştayın kızının sendikamızın hukuksal mücadelesi sonucu nakli geri alınmıştır. Bu kişi bugün halen daha okula gitmemekte ve gitmediği yere de kadro eksiği varmış gibi yeni münhal açılmaktadır. Mevcut kadrolu öğretmen sırf eski cumhurbaşkanının torunu, sayıştayın kızı olduğu için mi? Bu öğretmenin nereye gittiği bilinmiyor ve korunuyor.

22 Aralık 2016 tarihinde yayınlanan basın bildirimizin tam metnine haber başlığına tıklayarak ulaşabilirsiniz.


UBP – DP ZAM HÜKÜMETİ

zam-hukumeti

UBP-DP Hükümeti üretimde de kullanılan tüketim maddelerine sessiz sedasız zam yapmayı alışkanlık haline getirmiştir. Akaryakıt fiyatlarına ve tüp gaza her ay zam yapılmakta, kışın iyice kendini gösterdiği Aralık ayında da elektriğe %23’lere varan zam yapılması ile birlikte halka büyük bir maddi külfet yüklenmiştir. Akaryakıta, suya, tüp gaza ve elektriğe yapılan zamlar aynı zamanda üretim girdisi olan bu malların diğer ürünlerde domino etkisi yaratacağından 2017 yılı zincirleme zamların gündeme geleceği bir yıl olacaktır.

26 Aralık 2016 tarihinde yayınlanan basın bildirimizin tam metnine haber başlığına tıklayarak ulaşabilirsiniz.


ÇALIŞMALARIMIZ / TOPLANTILARIMIZ

22 Aralık Perşembe saat 14:30’da Kamu Hizmeti Komisyonunda sözlü mülakat gerçekleşti.

22 Aralık Perşembe saat 16:30’da Dayanışma Evinde Barış İnisiyatifi ve PEO toplantısı gerçekleşti.

23 Aralık Cuma saat 10:00’da Demokrasi Ortaokulunda öğretmenlerimizle Yürütme Kurulumuzun toplantısı gerçekleşti.

23 Aralık Cuma saat 11:00’de Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş ile sendikamızın Avukatı Öncel Polilinin de katılımıyla toplantımız gerçekleşti.

24 Aralık Cumartesi saat 11:00’de KTMMOB Konferans Salonunda KTMMOB Başkanlığı, Sendika Yöneticiliği ve İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu üyeliğini uzun yıllar yürüten Başkan AHMET ULAŞ’ı ve fikirlerini 2.Yıldönümünde anı günü gerçekleşti.

20161228_111042_resized

28 Aralık Perşembe saat 09:00 – 13:00 saatleri arasında Kıbrıslı Rum Öğretmenler İnisiyatifi öğretmenleri ile Haydarpaşa Ticaret Lisesi, Şehit Ertuğrul İlkokulu ve Karpaz Meslek Lisesi okul ziyaretleri gerçekleşti.

29 Aralık Cuma saat 09:00’da Eğitim Bakanlığında toplantı gerçekleşti.

29 Aralık Cuma saat 11:00’de PEO merkez binasında PEO yetkilileri ile toplantı ve yemek gerçekleşti.


 

 

ktoeos-yeni-yil-temennisi-2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here