2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılı Avrupa Parlamentosu Euroscola Programı Sorumlu Öğretmen Müracaat Kabulü

0
559

 

K.T.O.E.Ö.S.

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası

2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılı Avrupa Parlamentosu Euroscola Programı

Sorumlu Öğretmen Müracaat Kabulü  

 

17 Eylül 2018

Değerli Öğretmenlerimiz,

Avrupa Birliği organizasyonu olan ve AB Parlamentosu yapısı ve işleyişi hakkında bilgi veren Euroscola Programı Avrupa Parlamentosu Kıbrıs Ofisi EUPSO, KTOEÖS ve KTÖS işbirliği ile 2018 – 2019 akademik dönemi için 16 – 18 yaş arası toplam 60 Kıbrıslı Türk ve 60 Kıbrıslı Rum öğrenci katılımıyla gerçekleştiriliyor.  Program 5 farklı tarihte Ocak – Kasım 2019 tarihler arasında gerçekleşecektir.  İlerleyen tarihlerde öğrenci başvuruları duyurusu okullarda ve sendikamız resmi sayfasında www.ktoeos.org yapılacaktır.

Öğrencilerin yanında sendikamızın sorumlu olacağı 3 Euroscola programında 5 sorumlu öğretmen sendikamızca görevlendirilecektir. Sorumlu öğretmen olarak sendikamıza müracaat kabul edilmektedir.

 

Seçilecek olan öğretmenlerde aranan nitelikler:

 • KTOEÖS üyesi olması;
 • AB vatandaşı olması;
 • 29 Ekim 2018 15:30 – 18:00 saatleri arasında AP Kıbrıs ofisinde Program öncesi Avrupa Parlamentosu Kıbrıs Ofisinde gerçekleştirilecek eğitime katılım zorunludur. Seçilmiş fakat eğitime katılmayan öğretmenlerimiz programa sorumlu öğretmen olarak katılma hakkını kaybedecek ve yedek öğretmenler arasında kura çekimine gidilecektir.
 • Aktif olarak kontrol ettiği ve kullandığı e-mail adresinin olması;
 • Öğrencilerle iletişimi sağlamak için Facebook Grubu kullanabiliyor olması;
 • Daha önce EuroScola programına katılmış olan öğretmenlerimizin yeterli başvuru olmaması durumunda başvuruları değerlendirmeye alınacaktır.
 • İngilizce kadrodan atanmış olması veya çok iyi derecede İngilizce diline hakim olduğuna dair uluslar arası geçerliliği olan belge ibraz etmesi (IELTS, TOEFL vs.) gerekmektedir.

 

Müracaat eden öğretmenlerimiz arasından 5 asli ve 5 yedek öğretmenimiz kura yöntemi ile belirlenecektir. Asli üyelerin katılamaması durumunda yedek öğretmenler arasında kura çekimine gidilecektir.

 

Program hakkında detay:

 • Euroscola Programı Strasbourg şehrinde gerçekleştirilecektir.
 • Öğrenciler 2 Kıbrıslı Rum ve 2 Kıbrıslı Türk sorumlu öğretmenler ile Strasbourg’a seyahat ve ziyaretlerini gerçekleştirecektir.
 • Her ziyaret 3 veya 4 gün sürecektir.
 • Tüm finansman Avrupa Parlamentosu tarafından karşılanacaktır.

 

Müracaatlar 5 Ekim 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar ilgili form doldurulup, belgeler sunularak sendikamız sekreterliğine yapılmasını arz ederiz.

Başvuru Formu için linke tıklayınız: SORUMLU ÖĞRETMEN 2019 Euroscola programı başvuru formu

Selma EYLEM

Başkan

Yönetim Kurulu (a.)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here