20 -26 Nisan 2015 Sayı 44

0
240

 

 

Cumhurbaşkanlığı Seçiminin 2. Turunda TARAFIZ

KTOEOS logo

Kıbrıs Türk Toplumu yıllardır toplumsal varlığını korumak için mücadele etmektedir. Kıbrıs Cumhuriyetinin siyasi ortağı durumunda olan Kıbrıs Türk Toplumu, yaratılan statüko neticesinde toplumsal yok oluşa sürüklenmiştir.

Kıbrıs’ın kuzeyinde yaratılan statüko ve bu statükonun yaratıcıları, bir avuç azınlığı nemalandırırken burada yaşayan insanları aşağılayan, göç yollarına düşüren bir çıkmaz yaratmıştır.

Adamızın Tek Kurtuluşu Ivedi Olarak Adamızda Kalıcı, Federal Bir Çözümdür.

Bugün Kıbrıs’ın kuzeyinde yaşayan toplumun geneli bulunduğu noktadan hoşnut değildir. Toplumsal varlığını yok etme eşiğine getiren, bu toplumu siyasi eşit ortak iken yok olma kaygısına düşürenler yıllardır ülkemizi yöneten ve yıllardır kendi politikalarını toplumumuza dayatan statüko bekçileridir.

Kıbrıs’ın kuzeyinde yaşayan toplumumuz, kendi kendini yönetmek, Federal bir çözüme ulaşarak, eşit siyasi ortak olmak ve dünya hukuğuna, vatandaşlığına ulaşmak istemektedir. Kara para, fuhuş, kumar, uyuşturucu, insan kaçakçılığı, hukuksuzluk, adaletsizlik, sahtekarlık, hırsızlık cehennemine dönüşen adamızın tek kurtuluşu ivedi olarak adamızda kalıcı, federal bir çözümdür.

Bu sistemsizlikten nemalananlar elbette ki var olan rejimin bekçileri olmaya kendilerini adamıştır.

Toplumumuz kendi kurumlarına sahip çıkarak, kendi ayakları üzerinde durmak istemektedir. Defalarca bu iradesini ortaya koyan halkımızdan Referandum hakkını bile gasp ederek 2. sınıf vatandaş olmasına neden olan politikaların yaratıcıları, Kıbrıs’ın kuzeyinde yaşayan tüm topluma yapılan en büyük kötülüğü yaptığı net olarak anlaşılmıştır.

Federal Birleşik Kıbrıs’ın yaratılması için samimi olarak çabalayacak cumhurbaşkanı adayına bu halk oyunu verecektir

Tüm bu gerçekler ışığında Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turunda sandığa gidecek olan vatandaşlarımız oylarını statükonun sona ermesine, demokratikleşmeye, uluslararası hukuğa dahil olmaya, göç yasasının kaldırılmasına, Nükleer santralleri engellemeye, siyasi eşitlik hakkının tesciline, kendi kendini yönetmeye, kendi varlığını tescil etmeye yönelik, Federal Birleşik Kıbrıs’ın yaratılması için samimi olarak çabalayacak olana verecektir.

Yepyeni Bir Cumhurbaşkanı Için Bu Halk Sandığa Gidecektir.

Toplumumuzu geleceğe taşıyacak politikalara ve politikacıya desteğimizin verilmesi gerektiği apaçık belirginleşmiştir. Statükodan yararlanan bir küçük azınlığın karşısında toplumun çıkarlarını savunabilecek, Kıbrıs Türk toplumunun geleceğini aydınlatacak, yolunu açacak Yepyeni bir Cumhurbaşkanı için bu halk sandığa giderek oyunu verecektir.

22 Nisan tarihinde yayınlanan bildirimizin tam metni web sitemizde

 

Kemer Sıkma Politikalarına Karşı Direniyoruz, Yeniden Birleşme için Mücadele Ediyoruz

1may1

1 mayıs tertip komitesi

 

22 Nisan günü Dünya Sendikalar Federasyonu üyesi Kıbrıslı sendikalar olarak 1 Mayıs ortak deklerasyonu Dayanışma Evinde Basın Toplantısı gerçekleştirerek halkımıza duyurduk.

… Kıbrıs sorununun çözümü için görüşmelerin muhtemelen yeniden başlaması Kıbrıslırum ve Kıbrıslıtürk emekçilerin ortak eylemlerinin yoğunlaştırılması ve güçlendirilmesi aynı zamanda milliyetçiliğe, şovenizme ve bölünmeye karşı mücadele görevini gündeme getirmektedir.

Kıbrıslırum-Kıbrıslıtürk, Kıbrıs’ın tüm emekçilerini ülkemizin sınıf sendikacılığı hareketinin etrafında bir araya gelmeye çağırıyoruz.

  • Troyka’nın ve Türkiye’nin memorandumlarına karşı,
  • Çalışma koşullarının düzensizleştirilmesini, özelleştirmeleri, sosyal devletin ortadan kaldırılmasını dayatan kemer sıkma politikalarına karşı,
  • Kapitalizmin Irkçı, Cinsiyetçi, etnik her türlü ayrımcılığına karşı
  • Kıbrıslırum-Kıbrıslıtürk öncü sendikacıların bize bıraktıkları çalışma yaşamına ilişkin kazanımları ve sosyal kazanımları korumak için,
  • Kıbrıs sorununun çözümü, yurdumuzun ve halkımızın yeniden birleşmesi için birlik içinde mücadele edelim.

DSF üyesi PEO, DEV-İŞ, KTAMS, KTÖS, KTOEÖS, BES ve KOOP-SEN tarafından organize edilen ve 1 Mayıs 2015 Cuma günü saat:19.00’da Ara Bölge’de Ledra Palas karşısında gerçekleştirilecek olan bu yılki ortak 1 Mayıs kutlaması Kıbrıs’ın emekçilerinin birlik ve direniş mesajını Kıbrıs’ın bir ucundan diğer ucuna güçlü bir şekilde göndermektedir. Ortak etkinliğin yapılacağı yere daha öncesinde yapılacak mitinglerden yürüyüşler gerçekleştirilecektir.

Ortak Basın Bildirisinin Metni web sitemizde

Uluslararası Eğitime Katılım

bcn2015

14-18 Nisan 2015 tarihlerinde uluslar arası alanda sendikamızın kurucu üyesi olduğu Avrupa Sendikaları Eğitim Komitesi (ETUCE)’nin Barselona-İspanya’da gerçekleştirdiği  “Mesleki Eğitim ve Öğretim Okullarındaki Öğretmen ve Eğitimcilerin Kapasitelerini Geliştirme Stratejileri” konulu çalışma programına sendikamıza temsilen Yönetim Kurulu üyemiz Fikret Civisilli katıldı. 32 Avrupa ülkesinden ETUCE üyesi örgütlerin katıldığı eğitimde Avrupa Çıraklık Sisteminin geliştirilmesinde Mesleki Eğitim ve Öğretim Öğretmenleri ve Eğitimcilerin Katkısı ve Sürece dahil edilmeleri gerekliliği vurgulandı.

Detaylı orjinal rapor: http://www.csee-etuce.org/news/archive/846-improving-european-apprenticeship-systems-needs-the-involvement-of-vet-teachers-and-trainers

 

 

DUYURULARIMIZ

 

İtirazlar Sonucu Oluşan Bekleme Listesi

Bekleme Listesi Kapak 20.04.2015_001

Değerli Öğretmenlerimiz;

Öğretmen nakil başvuruları 29 Nisan8 Mayıs 2015 mesai bitimine kadar (15:30) ilgili daire müdürlüklerine ve bir nüshasının da sendikamıza ulaştırılması gerekmektedir.
8 Mayıs mesai bitiminden sonra yapılan başvurular tüzük gereği KABUL EDİLEMEYECEKTİR.

İtirazlar sonucu oluşan yeni Bekleme listesi için linke tıklayınız: bekleme lsitesi 20.04.2015

 

 

11. Oğuz Türkmen Halı Saha Futbol Turnuvamız Devam Ediyor

XI.-Oğuz-Türkmen-Halı-Saha-Futbol-Turnuvası-Takım-Eşleşmeleri-DOGU-GRUBU-2015_001XI.-Oğuz-Türkmen-Halı-Saha-Futbol-Turnuvası-Takım-Eşleşmeleri-DOGU-GRUBU-2015_002

11178222_734822293281672_1737842728063725456_n

DOĞU GRUBU MAÇLARIMIZ 21 NİSAN DA START ALDI
SONUÇLAR:
KML+MO–PL B = 3–0 HÜKMEN
EL+İTL —PL A = 1–1
MTMK+NKL–DrFKEML=1–3

12

KTOEÖS 11.OĞUZ TÜRKMEN HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI
2.HAFTA BATI GRUBU ERTELEME MAÇI
LTL+DO–HSİK+TMK= 4–0
GML—LGL+CTML = 5–2