Sayın Bakan, Size Asli Görevlerinizi Hatırlatırız

0
40

Sendikamız aylardır eğitimde ve okullarda yaşanan sorunları hem bakanlıkla, hem kamuoyuyla paylaşmakta, çözüm önerileri yaparak bakanlığın çözmesi için mücadele etmektedir.

Bakanlığın Kamusal Eğitimi ve bu hizmeti veren öğretmenlerimizi, ayrıca bu temel haktan yararlanması gereken çocuklarımızı gözden çıkardığının ispatı, sorunların artarak devam etmesidir:

Göç Yasası mağduru öğretmenler,

Kadro eksiklikleri,

Altyapı sorunları,

Artan yük ve sorunlar karşısında desteklenmeyen öğretmenler,

Güncelliğini yitirmiş tüzükler, yasalar,

Nüfus akışından kaynaklanan kalabalık sınıflar,

Sınıflara doldurulup kaderine terk edilen yabancı öğrenciler,

Özel eğitime ihtiyacı olan öğrenciler,

Bütçesiz, hademesiz okullar

Çağdışı kalan müfredatlar, kitaplar,

Görevlendirme getirilen ve getirilmeye devam edilecek olan ithal öğretmenler,

İhtiyaç olmadığı halde okullarımıza getirilip yığılan din dersi öğretmenleri,

İlahiyat koleji, kuran kursları, Çanakkale kampı, dönüştürme çalışmaları,

Bakanlığı yöneten elçilik memurları ve daha birçok sorunla karşı karşıyayız.

Sağlık Bakanlığı dün 40 okuldan alınan su örneklerinde yapılan tahlillerde kirlilik tespit edildiğini açıkladı. Aylardır sorunlara çözüm talep eden  sendikamızı, tüm bunlara kayıtsız kalan, umursamayan bakanlığa karşı eylem kararı alıp duyarlı olmaya davet ettiği zaman sayın bakan kınamıştı. Sayın bakan sağlık bakanlığının açıklaması bizleri haklı çıkarmıştır.

Sayın Bakan, bizleri, sorunlara duyarlı olup çözmeniz için uyarı grevi yaptık diye kınayacağınıza, çocukların eğitim hakkını gasp ettik diye suçlayacağınıza okullarla ilgilenseniz çok daha iyi olacak. Bizlere laf yetiştireceğinize kaderine terk ettiğiniz okullarımızla ilgilenip çocuklarımızın, öğretmenlerimizin ve tüm halkımızın sağlığını tehlikeye atan bu skandalla ilgili ivedi tedbir almalısınız.

Yaşanmakta olan tüm sorunlara ivedilikle çözüm üretmeli, çağdaş, demokratik, parasız, kamusal eğitimi bu ülkede sağlamanızı, bunun sizin asli göreviniz olduğunu bir kez daha hatırlatır, sizi sorumluluklarınızı yerine getirmeye davet ederiz.

 

 

Selma EYLEM

Başkan

Yönetim Kurulu (a.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here